آشنایی با انواع ناهنجاری اپن بایت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آشنایی با انواع ناهنجاری اپن بایت

در مقاله امروز سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان که برای شما عزیزان منتشر شده است. به آشنایی با انواع ناهنجاری اپن بایت دندان خواهیم پرداخت. شیوع ناهنجاری اپن بایت در جمعیت های مختلف متفاوت است و در انواع مختلف رخ می‌دهد. در ادامه انواع متداول اپن بایت ذکر شده است.

پیشنهاد برای مطالعه : تشخیص علل آندربایت دندان

اپن بایت اسکلتی

این نوع مال اکلوژن معمولا با رشد غیر طبیعی استخوان فک صورت همراه است. این بیشتر یک مشکل ژنتیکی است که منجر به رشد و تکامل نامنظم مولرهای دو استخوان فک می‌شود. در این صورت می‌توان از جراحی ارتوگناتیک استفاده کرد. جراحی تصحیح فک یا ارتوگناتیک اختلالات استخوان های صورت رو تصحیح و درمان میکند.

آشنایی با انواع ناهنجاری اپن بایت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

اپن بایت قدامی

اپن بایت قدامی بیشتر زمانی اتفاق می افتد که دندان‌های جلویی (Incisors) در فک پایین و بالا در یک بایت کامل بر روی هم قرار نگیرند. این عارضه بیشتر دندان‌ های جلویی را درگیر می‌کند، اما می‌تواند تعدادی از دندان‌های دیگر را نیز درگیر کند. اکثر بیماران مبتلا به این بیماری عمدتاً به درمان های اصلاحی نیاز دارند. برای برخی از بیماران، گفتار نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. اگرچه تضمینی نیست، اما درمان‌های این مشکل می‌توانند کیفیت گفتار را نیز بازیابی کنند.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

اپن بایت خلفی

این نوع مال اکلوژن برعکس اپن بایت قدامی است. این نوع مال اکلوژن زمانی اتفاق می‌افتد که دندان‌های شما در پشت فک با هم تماس نداشته باشند. یعنی، در حالت گاز گرفتن (اکلوژن)، دندان های پشت با هم تماس ندارند. بیشترین دندان های آسیب دیده شامل دندان های پرمولر و مولر می باشد. برای افراد مبتلا به این نوع مال اکلوژن، درمان اصلاحی برای کمک به جویدن صحیح، ضروری است.

اپن بایت دندان

این مشکل زمانی رخ می دهد که شما مشکلی با ممانعت از رویش دندان دارید. رویش دندان فرآیندی است که دندان از استخوان فک و لثه عبور می کند تا بتواند در قوس دندانی، خود را نشان دهد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در کلینیک24

مطالب پیشنهادی :

بلیچینگ دندان چه عوارضی دارد؟

بررسی انواع مال اکلوژن دندان

بررسی شباهت های ونیر و لومینیرز

Leave a Comment