آشنایی با بریج ثابت بر پایه ایمپلنت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی بریج ثابت بر پایه ایمپلنت

در این روش دیگر نیاز نیست به جای تک تک دندان ها ایمپلنت بکارید بلکه به جای آن، چند دندان از دست رفته را با ایمپلنت جایگزین می کنید و چند دندان دیگر را با تاج دندان مصنوعی (پونتیک) که به ایمپلنت ها متصل هستند جایگزین می کنید. این روش را می توانید برای تمامی دندان های از دست رفته یک قوس دندانی استفاده کنید. تعداد ایمپلنت دندان مورد نیاز، بسته به نوع ایمپلنت مورد استفاده و تعداد دندان هایی که باید جایگزین شوند متفاوت است. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان بریج ثابت بر پایه ایمپلنت را مورد بررسی قرار می دهیم.

بریج بر پایه ایمپلنت بسیار شبیه بریج ثابت معمولی است که به دندان های دو طرف وصل می‌شود. اتصال بریج به ایمپلنت با چسب یا پیچ انجام می شود. گاهی اوقات ممکن است برای سهولت در آوردن پروتز، دندانپزشک ترجیح بدهد آن را پیچ کند. سوراخ پیچ در بریج با رزین کامپوزیت همرنگ دندان پوشانده می شود بنابراین دیده نمی شود.

شرایط لازم

برای این روش باید استخوان شرایط مناسبی برای کاشت ایمپلنت در محل های مورد نظر داشته باشد. همچنین از آن جایی که عمل جراحی برای کاشت ایمپلنت باید انجام شود از نظر وضعیت سلامتی باید در شرایط مساعدی باشید.

دوره درمان

دوره این درمان همانند کاشت ایمپلنت است یعنی چند ماه طول می کشد تا استخوان رشد کرده و به ایمپلنت جوش بخورد. اما در مواردی می توان بریج موقتی روی ایمپلنت متصل کرد تا جای دندان ها خالی نماند.

هزینه

هزینه این درمان بسته به تعداد ایمپلنت ها و تاجهای دندانی که قرار است استفاده شوند، متفاوت است. همچنین جنس پروتز و درمان های جانبی مانند درمان عفونت لثه یا پیوند استخوان نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار هستند.

مزایا و معایب انجام بریج دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

ماندگاری و طول عمر

طول عمر بریج ثابت که معمولاً از جنس سرامیک است ۵ تا ۱۵ سال برآورد می شود و طول عمر ایمپلنت دندان که بریج به آن متصل شده است بیش از بیست سال می باشد. این پروتز بسیار با دوام و مقاوم است و ظاهر آن بسیار شبیه دندان واقعی می باشد.

مشکلات مربوط به آن

از آنجایی که این پروتز بر پایه ایمپلنت دندان است، مشکلی از بابت پوسیدگی دندان زیر بریج وجود ندارد. تنها مشکلی که ممکن است به وجود بیاید مشکلات مربوط به ایمپلنت دندان است که ممکن است اتفاق بیفتد و همچنین مشکلاتی که در تمیز کردن پروتز وجود دارد و در صورت بی توجهی ممکن است باعث عفونت لثه زیر بریج شود. گاهی اوقات هم در صورتی که تعداد ایمپلنت متناسب با فشارهایی که قرار است وارد شود انتخاب نشود ممکن است فشار بیش از حد باعث شکستن روکش دندان شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عوارض و مزیت های بریج بر پایه ایمپلنت

مزایا
  • از نظر زیبایی بسیار مناسب بوده و شبیه دندان های واقعی به نظر می رسد
  • برای بیمار بسیار راحت بوده و هیچ مشکلی در صحبت کردن یا غذا خوردن به وجود نمی‌آید
  • مراقبت از آن کار ساده ای است ( مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همیشه باید انجام شود )
  • هزینه آن در مقایسه با ایمپلنت تکی بسیار کمتر تمام می شود.
  • در بین پروتزهای جایگزین دندان عمر خوبی دارد اگر چه عمر آن به پایه ایمپلنت تکی نمی رسد.
  • نیازی به تراشیدن دندان های سالم و طبیعی وجود ندارد چرا که این پروتز بر ایمپلنت متکی است.
معایب
  • تنها زمانی می توانید از این روش استفاده کنید که دندان‌های از دست رفته در کنار یکدیگر باشند
  • این روش نسبتاً گران است به خصوص اگر برای جایگزینی همه دندان‌های یک قوس دندانی استفاده شود
  • در مقایسه با دندان معمولی و دندان مصنوعی در این روش دفعات ویزیت بیشتر و دوره مدت درمان طولانی تر است
  • برای بریج بر پایه ایمپلنت نیاز به عمل جراحی وجود دارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عوارض و مزایای ارتودنسی متحرک

مزایا و عوارض فلوراید درمانی

موارد نیاز به کشیدن دندان

Leave a Comment