آموزش مصرف دهانشویه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آموزش مصرف دهانشویه

با ما همراه باشید تا در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان اطلاعاتی درباره آموزش مصرف دهانشویه خدمت شما ارائه دهیم. دهانشویه ها بار ها و بارها توسط دندانپزشکان مختلف توصیه شده اند. برخی کاربرد های درمانی دارند. به این صورت که پس از اعمال دندانپزشکی مخصوصا جراحی، دندانپزشک دهانشویه خاصی را برایمان تجویز میکند تا با باکتری های محیط دهان مبارزه کند و نگذارد زخم دهان را مورد هجوم خود قرار دهند.

آموزش مصرف صحیح دهانشویه

دهانشویه نیز مانند هر چیز دیگری روش مصرف مخصوص به خود را دارد و در صورتی که اشتباه مصرف شود میتواند کاملا بی اثر باشد. ابتدا یادآوری میکنیم که دهانشویه نمیتواند و قدرت آن را ندارد که جایگزین نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن شود. دهانشویه برای متعادل کردن محیط دهان و مبارزه با باکتری ها توصیه شده اند تا چند بار در هفته مصرف شوند. مصرف خود سرانه برخی دهانشویه ها مثل دهانشویه کلرهگزیدین میتواند آثار معکوسی برای سلامت دهان داشته باشد.

ابتدا مشخصات دهانشویه را به دقت مطالعه کنید و شیوه مصرف را مرحله به مرحله دنبال کنید. اکثر دهانشویه ها طریقه استفاده مشابه ای دارند و به این صورت دنبال میشوند.

  • ابتدا مقدار مشخصی از دهانشویه ( مثلا ۱۵ میلی لیتر، باید به توصیه سازنده باشد) را در داخل درب بطری دهانشویه بریزید. (درب اکثر بطری ها مدرج است)
  • سپس برای یک دقیقه این مقدار دهانشویه را در دهانتان بگردانید تا همه نقاط دهان به خوبی شسته شوند.
  • دهانشویه را به بیرون بریزید و به هیچ عنوان دهانتان را آبکشی نکنید.
  • سی دقیقه صبر کنید. از خوردن و آشامیدن و آبکشی دهان پرهیز کنید و بگذارید دهانشویه برای مدت ۳۰ دقیقه بر روی دندان ها باقی بماند، اگر اذیت میشوید میتوانید آب دهانتان را به بیرون بریزید.
  • بهتر است دهانشویه را با فاصله از مسواک زدن مصرف کنیم و به دنبال هم مصرف نکنیم.

نحوه تاثیر دهانشویه بر دهان چگونه است؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آیا نگه داشتن دهانشویه برای مدت طولانی ضرر درد؟

مدت توصیه شده برای نگه داشتن دهانشویه در دهان یک دقیقه است. دهانشویه های مخصوصی حاوی الکل هستند و الکل و نوشیدنی های الکلی باعث ایجاد سرطان دهان میشوند. مطالعات همچنان ارتباطی بین استفاده معمولی دهانشویه های الکل دار با سرطان دهان کشف نکرده اند اما نگه داشتن دهانشویه حاوی الکل برای بیش از یک دقیقه در دهان “استفاده معمولی” قلمداد نمیشود و میتواند سرطانزا باشد. همچنین نگه داشتن دهانشویه به طور کلی برای مدتی بیش از یک دقیقه توصیه نمیشود چرا که اثر خاصی نخواهد داشت میتواند باکتری های مفید دهان را نیز از بین ببرد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

دلایل سیاه شدن لثه ها کدام اند؟

پیشگیری و درمان آفت دهان

نکاتی برای مراقبت از دندان ها

Leave a Comment