آموزش پاکسازی مسواک | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آموزش پاکسازی صحیح مسواک از جرم ها

پس از مسواک زدن جرم ها از روی دندان ها جدا میشوند و این مسواک است که حال به خانه ای برای انواع جرم ها تبدیل شده است. اغلب افراد مسواک هایشان را در محیط سرویس بهداشتی قرار میدهند که باعث میشود جرم های موجود در هوای آن مکان بر روی مسواک بنشینند و مسواک را آلوده کنند. در این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان با آموزش پاکسازی مسواک از جرم ها در خدمت شما هستیم.

بهترین مواد برای پاکسازی صحیح مسواک

دهانشویه :

دهانشویه های آنتی باکتریال یکی از بهترین انتخاب ها برای پاکسازی صحیح مسواک می باشند. یک دهانشویه آنتی باکتریال تهیه کنید و مقدار مناسبی از آن را در ظرفی بریزید که بتوانید سر مسواک را در آن قرار دهید تا تمام سر مسواک در داخل دهانشویه قرار گیرد. بگذارید مسواک برای چند ساعت در دهانشویه باقی بماند و سپس آن را بشویید.

سرکه :

سرکه و سرکه سفید، به طور خاص از دیگر مواد مناسب برای پاکسازی صحیح مسواک هستند که نحوه استفاده از آن برای پاکسازی مسواک دقیقا مثلا دهانشویه است با این تفاوت که مسواک باید برای ۸ ساعت در سرکه بماند.

مقایسه مسواک معمولی و مسواک برقی | بهترین دندانپزشک اصفهان

 

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آب جوش :

چنانچه میخواهید به سرعت مسواکتان را ضد عفونی کنید توصیه میشود مسواک را برای ۱۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید. به یاد داشته باشید که احتیاجی نیست کل مسواک را در آب جوش بیاندازید. تنها قرار دادن سر مسواک در ظرف آب جوش کفایت میکند.

هیدروژن پراکسید :

قرار دادن سر مسواک در محلول هیدروژن پراکسید برای ۶ ساعت میتواند مسواک را به خوبی ضد عفونی کند.

رعایت بهداشت

رعایت بهداشت در مورد وسایل آرایشی بهداشتی نظیر مسواک بسیار حائز اهمیت است. مسواکتان را در جایی که جریان هوا برقرار باشد و محیط خشکی داشته باشد قرار دهید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

گذاشتن دندان مصنوعی در دهان شویه

نکاتی جهت استفاده از دندان مصنوعی

رابطه نخ دندان و خونریزی لثه

Leave a Comment