ارتودنسی نامرئی برای کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی ارتودنسی نامرئی برای کودکان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان ارتودنسی نامرئی برای کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم. بریس ارتودنسی نامرئی به طور سفارشی از مواد پلاستیک شفاف برای مرتب کردن دندان‌های نوجوانان و بزرگسالان تهیه می‌شود. چون در ساخت بریس‌های ارتودنسی نامرئی از پلاستیک شفاف استفاده می‌شود، این بریس‌ها جلب توجه نمی‌کند و اکثر اطرفیان حتی متوجه نمی‌شوند که فرزندتان تحت درمان ارتودنسی است. همچنین این بریس های ارتودنسی نامرئی متحرک می باشند و همین امر سبب می شود که ذرات غذا پشت آن ها باقی نماند . ارتودنسی نامرئی دندان‌ها را به آهستگی حرکت می‌دهد.

مراحل مختلف انجام ارتودنسی دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

دلایل استفاده نکردن ارتودنسی نامرئی برای کودکان

پلاک های شفاف ارتودنسی نامرئی خیلی راحت می باشند در نتیجه انتخاب بسیار مناسب برای سلامت و زیبایی دندان های کودکان و همچنین نوجوانان بسیار مناسب می باشد . اما به دلایلی دندانپزشک اطفال از این روش ارتودنسی برای کودکان استفاده نمی کند از جمله :

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

  • کودکان بازیگوش معمولاً یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند مسئولیت مراقبت از پلاک‌های متحرک ارتودنسی را قبول کنند.
  • کودکان پلاک‌ها را بدون اجازه درمی‌آورند. کافی است اندکی احساس ناراحتی یا درد کنند که در نهایت اطرافیان مجبور شوند پلاک را در بیاورند.
  • خارج کردن پلاک علاوه بر این که روند درمان را طولانی می‌کند به دندان‌ها نیز آسیب می‌زند.
  • متحرک بودن پلاک‌های ارتودنسی نامرئی به معنای این نیست که می‌توان به میل خود زمانبندی درمان را تغییر داد. پلاک متحرک باید در تمام ساعات شبانه روز در دهان باشد و صرفاً هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن و کشیدن نخ دندان درآورده شود، در غیر این صورت درمان طولانی‌تر می‌شود یا حتی پیشرفت به دست آمده از بین می‌رود و دندان‌ها به وضعیت اول برمی‌گردد.
  • کودکان پلاک متحرک را هنگام بازی کردن گم کنند یا به آن آسیب بزنند، زیاد است. گم کردن یا آسیب دیدن پلاک، درمان را طولانی‌تر و پرهزینه‌ تر می‌کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

موارد تاثیرگذار در استحکام ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان خلفی

آشنایی با ایمپلنت دندان آلمانی آرگون

One Thought to “ارتودنسی نامرئی برای کودکان”

  1. دکتر مکانیک تجویز ارتودنسی نامرئی دادند برای دندان های دخترم خیلی موثر بود برای بهبود رشد دندان هاش و فضای فک حفظ میکرد

Leave a Comment