افزایش طول عمر لمینت سرامیکی دائمی| بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان |دکتر ندا مکانیک

بررسی عوامل موثر در افزایش طول عمر لمینت سرامیکی دائمی

خوشبختانه نگهداری و بهداشت لمینت سرامیکی، بسیار آسان است؛ درواقع می‌توان گفت تمامی نکات بهداشتی و مراقبتی در آن‌ها با بهداشت و مراقبت از دندان‌های طبیعی یکسان است. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی عوامل موثر در افزایش طول عمر لمینت سرامیکی دائمی می پردازیم. از جمله مواردی که در طول عمر لمینت سرامیکی موثر هستند عبارتند از:

  • انتخاب پزشک متخصص
  • جنس لمینت
  • جنس خمیر دندان و مسواک
  • توجه به تغذیه
  • عدم استفاده ابزار‌گونه از دندان
  • عدم استفاده از مواد خوراکی سفت
  • رسیدگی و چکاپ

انتخاب پزشک متخصص

قطعا انتخاب پزشک حرفه ای و با تجربه در درمان دندان‌ها، نصب صحیح لمینت سرامیکی روی دندان‌ها، تشخیص و درمان هر گونه بیماری مربوط به دندان و لثه قبل از نصب لمینت، طول عمر و ماندگاری آن‌ها بسیار موثر خواهد بود. پس توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی، در انتخاب دندانپزشک دقت کرده و اطلاعات کافی در رابطه با مهارت و اعتبار دندانپزشک مورد‌نظر، کسب کنید.

جنس لمینت

جنس لمینت رابطه مستقیمی با طول عمر آن دارد؛ درواقع هر چه جنس لمینت با کیفیت‌تر و مرغوب‌تر باشد، ماندگاری و مقاومت آن نیز بیشتر خواهد بود.
نظافت و بهداشت روزانه: برای حفظ و نگهداری از لمینت سرامیکی نیز همانند دندان های طبیعی، باید مراقبت و بهداشت روزانه آن ها رعایت شود و در طول روز مرتب دندان‌های لمینت شده مسواک و نخ دندان کشیده شوند.

ضرورت استفاده از خمیر دندان مخصوص لمینت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان | دکتر ندا مکانیک

جنس خمیر دندان و مسواک

از مصرف خمیر دندان های ساینده و حاوی فلوراید خودداری شود؛ همچنین جنس مسواک باید نرم باشد تا عوامل سایندگی لمینت‌ها از این طریق محدود شوند.

توجه به تغذیه

پس از نصب لمینت سرامیکی دندان‌ها، باید حواستان باشد که مصرف مواد غذایی قلیایی، اسیدی و همچنین دارای رنگ دانه های پررنگ و همینطور دخانیات و سیگار را به حداقل برسانید؛ و در صورت مصرف آن ها، بلافاصله به بهداشت و نظافت دهان و دندان خود بپردازید.

عدم استفاده ابزار‌گونه از دندان

یادتان باشد که دندان‌ها چه به صورت طبیعی و چه به صورت لمینت شده، به هیچ عنوان ابزار کمکی شما در انجام کارها نیستند؛ و نباید از آن‌ها برای شکستن یا باز کردن ابزار و وسایل کار خود استفاده کنید، در غیر این صورت به آن ها آسیب های جبران‌ناپذیر و هزینه برداری وارد می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عدم استفاده از مواد خوراکی سفت

در طول روز همواره باید از مصرف هر ماده خوراکی سفت، که هنگام گاز زدن و جوییدن آن به دندان‌های شما فشار زیادی وارد می‌کند، خودداری کرده و از آسیب جدی به لمینت سرامیکی دندان های خود جلوگیری کنید.

رسیدگی و چکاپ

یکی مهم ترین مواردی که باید به آن بسیار توجه داشت؛ مراجعه به دندانپزشک و چکاپ دندان‌های لمینت شده به صورت مرتب است.
با مراجعه به دندانپزشک خود و چکاپ کامل لمینت‎های دندان، آسیب های جزئی از همان ابتدای راه تشخیص داده شده و درمان می شوند؛ بنابراین از آسیب‌های جدی‌تر جلو گیری می شود.

یا در صورت بروز آسیب‌های جدی، شکستگی یا کنده شدن لمینت از روی دندان و… با مراجعه به دندانپزشک، آن‌ها را تعویض کرده و لمینت سالم و جدید را جایگزین کنید؛ زیرا لمینت های آسیب دیده قابل ترمیم نیستند.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مزایا و معایب کامپوزیت رزین

انواع شکستگی دندان

کاربردهای ایمپلنت ثانویه

Leave a Comment