امکان اعتیاد آور بودن بلیچینگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی امکان اعتیاد آور بودن بلیچینگ دندان

هنگام اقدام برای بلیچینگ دندان ، شما باید از بین دو گزینه ، یکی را انتخاب کنید: بلیچینگ در مطب دندانپزشک یا سفید کردن دندان ها در منزل. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی امکان اعتیاد آور بودن بلیچینگ دندان خواهیم پرداخت.

هر دو گزینه بلیچینگ دندان از مواد سفید کننده مبتنی بر پراکسید استفاده می شود. در روش های خانگی موادی که استفاده می شود دارای 3 تا 20 درصد پراکسید (کاربامید یا هیدروژن پراکسید) هستند. موادی که در روش های داخل مطب استفاده می شود از 15٪ تا 43٪ پراکسید دارند.

به طور کلی ، هر چه زمان بیشتری یک محلول که قوی تر می باشد را روی دندان های خود نگه دارید ، دندان های شما سفیدتر می شوند. اما هرچه درصد پراکسید در محلول سفید کننده بیشتر باشد ، باید زمان کمتری از آن برای دندان استفاده شود. طولانی تر نگه داشتن ژل باعث رطوبت دندان و افزایش حساسیت دندان می شود. برای هر گزینه جوانب مثبت و منفی وجود دارد ، اما قبل از اینکه کیت های سفید کننده دندان را در خانه امتحان کنید ، حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید. همه افراد نتایج خوبی نخواهند دید. عمل بلیچینگ ، تاج های پرسلنی یا کامپوزیت رزین دندان را سفید نمی کند.

دلایل مشورت با دندانپزشک

بلیچینگ دندان باعث می شود دندانها به طور موقت حساس شوند – یا برای افرادی که قبلاً دندانهای حساس دارند ، ناراحت کننده باشد. در صورت استفاده نادرست ، کیت های خانگی نیز می توانند منجر به سوزاندن لثه ها ( حتی اگر عمل بلیچینگ به طور موقتی انجام شود ) شوند.

مطلب پیشنهادی : نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

عمل بلیچینگ دندان برای افرادی که دندانهای زردی دارند بهتر عمل می کند و برای افرادی که دندان هایی با رنگی متمایل به قهوه ای دارند کمتر است. اگر دندانهای شما رنگی متمایل به خاکستری یا بنفش داشته باشد ، احتمالاً عمل بلیچینگ دندان به هیچ وجه کار نمی کند. برای اطمینان از اینکه بلیچینگ دندان ارزش گذاشتن وقت و هزینه شما را دارد ، قبل از استفاده از کیت سفید کننده دندان بدون نسخه دندانپزشک ، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

سفید کردن دندان ها موجب اعتیاد می شود؟

آمریکایی ها عاشق لبخندی زیبا و درخشان هستند. و به طور فزاینده ، آنها در حال استفاده از روش های سفید کننده دندان و بلیچینگ آنها هستند. مطابق اعلام آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا ، عمل های بلیچینگ دندان در حال حاضر جزء درخواست های اولیه ی مراجعه کنندگان می باشند که از سال 1996 بیش از 300٪ افزایش یافته است.

آنچه باید از بلیچینگ دندان بدانید | بهترین ایمپلنت اصفهان

عمل های بلیچینگ دندان که در منزل صورت می گیرد نیز به طور فزاینده ای رایج شده است. مجموعه ای از کیت های سفید کننده دندان بدون نسخه در اکثر داروخانه ها ، فروشگاه های تخفیفی یا حتی فروشگاه های مواد غذایی نیز وجود دارد. ما با این حال مسائلی وجود دارد که می توانند در این میان خوب نباشند. در حالی که اکثرا آنها از این که آن را یک اعتیاد قلمداد کنند خودداری کرده اند ، دندانپزشکان می گویند که بعضی از افراد در تلاش برای داشتن لبخندی کامل ، کارهایی بیش از حد مجاز آن را انجام می دهند.

قطعاً گرایش مردم به استفاده بیش از حد مجاز از آنها وجود دارد ، اگرچه بیشتر افراد اینگونه نیستند. بعضی از افراد به نظر می رسد که دندان هایشان فقط در تاریکی می درخشند. برای ما دندانپزشکان ، به نظر می رسد جعلی ترین چیزی است که ما تاکنون داشته ایم ، اما برای آنها ، زیبایی محسوب می شود.

میزان مجاز عمل بلیچینگ

دو نوع از محصولاتی که با آن ها می توانید دندان های خود را در خانه سفید کنید عبارتند از :

  • نوارهای سفید کننده ، نوارهای نازک با روکش ژل سفید کننده که روی دندان ها قرار می گیرند.
  • سیستم های مبتنی بر سینی ، که در آن سینی پر از محلول سفید کننده روی دندان ها قرار داده می شود.

بیشتر اینها برای یک دوره دو تا چهار هفته ای استفاده می شوند.

پس از انجام اولیه عمل بلیچینگ دندان ، چه در مطب دندانپزشک و چه استفاده از یک محصول در منزل ، یک بار انجام دادن بلیچینگ در مدت یکبار در ماه احتمالاً کافی است. افرادی که سیگار می کشند و مایعاتی تیره رنگ همچون چای و قهوه می نوشند ممکن است هر دو هفته یکبار این عمل را انجام دهند.

متخصصان می گویند سفیدی مروارید وار دندان های شما بهترین راه برای دانستن این است که شما بیش از حد از محصولات سفید کننده ی دندان استفاده می کنید یا خیر ( اگر دندان های شما به قدر کافی سفید است ، استفاده از این محصولات پس از آن بیش از اندازه محسوب می شود ). دندانپزشکان می گویند بزرگترین علائم استفاده بیش از حد عبارتند از:

  • حساسیت بیش از حد دندانها به خصوص نسبت به غذای سرد.
  • قرمزی ، سوزش و خونریزی در لثه ها.

نشانه دیگر: ممکن است دندانهای شما شفاف یا لکه دار به نظر برسند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

اگر بلیچینگ دندان را ادامه دهید ، دندان های بعضی افراد شفاف تر می شوند. شما می توانید مستقیماً از طریق دندان ها دهان خود را مشاهده کرده و سایه های تیره ی دهان خود را ببینید. به خاطر داشته باشید که حساسیت به تنهایی لزوماً به معنای زیاده روی در مصرف این محصولات نیست. حدود یک سوم از کاربران ، حساسیت را تجربه می کنند ، که در طی یک روز یا دور بر آن این حساسیت از بین می رود.  محصولات سفید کننده دندان ها دارای مکانیسم ایمنی داخلی در مقابل افرادی هستند که خود را بیش از حد درمان می کنند.

وقتی به مقدار طولانی و بیش از حد روی دندان های خود پراکسید داشته باشید. می توانید یک درد عمیق و چشمگیر را در دندان خود ایجاد کنید. این درد از بین می رود ، اما دندان های شما صدمه می بینند. درصد کمی از عوامل سفید کننده در محصولات بلیچینگ دندان بدون نسخه وجود دارد. پس از استفاده از محصولاتی مانند نوار های سفید کننده دندان برای مدت زمان توصیه شده ( به مدت نیم ساعت ) ، تقریبا تمام پراکسید از نوار خارج می شود.

شما نمی توانید بیشتر از حد آن پراکسید اضافه کنید. نمی توانید آن را از اینکه هست بیشتر کنید. هیچ مدرکی مبنی بر سوءاستعمال در مقیاس بزرگ یا وجود عوامل منفی که از طرف افرادی که بلیچینگ دندان را در منزل انجام می دهند است ، وجود ندارد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

آشنایی با روکش دندان

مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

روش های ترمیم دندان خُرد یا شکسته شده

Leave a Comment