بررسی انتخاب بهترین روش کاشت ایمپلنت دندان

به طور کلی از بین روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته، ایمپلنت دندان بهترین روش در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل می‌تواند برای بسیاری از افراد گزینه مناسبی باشد. برای اطمینان از این موضوع بهتر است تا جلسه مشاوره‌ای با متخصص ترتیب دهید. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان انتخاب بهترین روش کاشت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. این درمان در 3 روش انجام می‌شود که در این بخش قصد معرفی آنها را داریم:

یک ‌مرحله‌ای (Non submerged)

در این روش پس از قرار دادن ایمپلنت درون استخوان فک، بافت لثه را به دور آن بخیه می‌زنند و بخشی از پایه ایمپلنت بیرون از لثه باقی می‌ماند. برای ایمپلنت‌های فک بالا معمولاً پس از 2 ماه و برای ایمپلنت‌های فک پایین به طور معمول پس از 3 ماه مرحله قالب‌گیری انجام می‌شود. در این روش برای طی کردن مراحل بعدی نیازی به باز کردن بافت لثه و کنار زدن آن برای قالب گیری و انجام سایر مراحل وجود ندارد.

دو مرحله‌ای (Submerged)

در این روش پس از قرار دادن پایه ایمپلنت درون استخوان فک، بافت لثه مجدداً به طور کامل، به گونه‌ای که پایه ایمپلنت را کاملاً بپوشاند، بخیه زده می‌شود. در صورتی که محل کاشت ایمپلنت در فک بالا باشد، پس از حدود 2 ماه و اگر محل کاشت ایمپلنت در فک پایین باشد، پس از حدود 3 ماه، بیمار باید مجدداً به کلینیک مراجعه نماید تا متخصص بافت لثه را دوباره باز کند و آن را از روی ایمپلنت کنار بزند و پیچ را بر روی آن قرار می‌دهد. تقریباً دو هفته طول می‌کشد تا لثه بهبود یابد و به دور پایه ایمپلنت جوش بخورد. پس از گذشت این مدت زمان مرحله قالب‌گیری برای ساخت تاج دندان انجام می‌شود. از مزایای این روش می‌توان به پنهان ماندن پایه ایمپلنت زیر لثه و محافظت از آن در برابر میکروب‌های دهان می‌باشد.

نکاتی برای کاشت ایمپلنت دندان جلو | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر ندا مکانیک

ایمپلنت فوری (Immediate Loading)

در روش ایمپلنت فوری دندان مراحل قرار دادن پایه ایمپلنت درون استخوان فک و همچنین نصب تاج دندان بر روی آن تنها در یک جلسه انجام می‌شود. این روش اغلب برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته جلوی فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که تاج دندانی که در این جلسه بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می‌شود، موقتی است و پس از گذشت 2 الی 3 ماه که پایه در محل خود محکم می‌شود، تاج موقتی برداشته شده و تاج اصلی جایگزین آن می‌گردد. از مزایای این روش می‌توان به پر کردن سریع فضای خالی و همچنین امکان خارج کردن ریشه دندان قبلی و جایگزین کردن فوری ایمپلنت اشاره کرد.

ماندگاری روش‌های مختلف کاشت ایمپلنت دندان

به طور کلی تمام روش‌های بیان شده طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی دارند. کاشت دندان به روش ایمپلنت اگر تحت نظر متخصص ایمپلنت خوب انجام شود و همچنین بیمار مراقبت‌های توصیه شده را به درستی انجام دهد. فرقی نمی‌کند که کاشت ایمپلنت با استفاده از کدام روش انجام شده است و ماندگاری بالایی در حدود 20 تا 25 سال خواهد داشت.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بهترین روش ایمپلنت دندان

به طور قطع نمی‌توان گفت که کدام روش بهترین است، زیرا روشی که برای یک بیمار مناسب است. ممکن است برای بیمار دیگری مناسب نباشد و تشخیص این امر بر عهده ایمپلنتولوژیست است.

انجام هم‌زمان ایمپلنت فوری با پیوند استخوان

به طور معمول بعد از پیوند استخوان حتماً باید مدت زمانی برای جوش خوردن استخوان با پایه ایمپلنت در نظر گرفته شود. اما با این وجود در برخی از مواقع که البته نادر است، اگر تمام شرایط توسط متخصص مطلوب باشد، این امکان وجود دارد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

احساس درد بعد از کامپوزیت کردن دندان‌

کنترل درد و حساسیت پس از کامپوزیت دندان

ضرورت استفاده از خمیر دندان مخصوص لمینت

Leave a Comment