انواع ایمپلنت از نظر مراحل درمان| بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر ندا مکانیک

بررسی انواع ایمپلنت از نظر مراحل درمان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان انواع ایمپلنت از نظر مراحل درمان را مورد بررسی قرار می دهیم. ایمپلنت از نظر مراحل درمان را می توان به گروه هایی به شرح زیر تقسیم بندی کرد:

ایمپلنت یک مرحله ای

به گونه ای است که در آن بعد از جراحی و قرار دادن ایمپلنت در دهان،روی آن با استفاده از پیچ درپوش می بندند به گونه ای که لثه بر روی آن کشانده نمی شود بلکه لثه در اطراف ایمپلنت دوخته می شود. علت انجام این کار را می توان این مساله در نظر گرفت که با گذشت چند ماه بعد از ایمپلنت نیازی به جراحی مجدد نباشد.

زمانی که از این ایمپلنت استفاده می شود، جای دندان به مدت چند ماه خالی می ماند و استخوان به خوبی به ایمپلنت جوش بخورد.

عوارض احتمالی جرم گیری دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان | دکتر ندا مکانیک

ایمپلنت دو مرحله ای

در ایمپلنت دو مرحله ای به دو عمل جراحی نیاز است که یکی از آنها برای جایگذاری ایملپنت است و جراحی دیگر برای باز کردن لثه اتصال اباتمنت و روکش انجام می شود. به همین دلیل می توان گفت که جراحی دوم بسیار ساده است و دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه می باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

ایملپنت فوری

ایمپلنت دندان به روش پانچ زمانی کاشت می شود که بیمار در اثر اتفاقات ناگوار مانند تصادف، ابتلا به بیماری و یا حتی عدم بهداشت دهان و دندان، دندان های خود را از دست دهد. انواع پیوند استخوان و شیوه های کاشت دندان به صورت کاشت دندان مصنوعی یا کاشت دندان طبیعی وجود دارد. اینکه کدام روش برای کدام بیمار مناسب است بسته به شرایط دندان بیمار و تجربه دندانپزشک انجام می شود. ایمپلنت را متخصص می تواند به دو روش با جراحی و یا بدون جراحی یا پانچ کردن انجام دهد.

ایمپلنت دندان به روش پانچ کردن که به آن ایمپلنت یک روزه ، ایمپلنت بدون جراحی و یا ایمپلنت فلپس نیز می گویند از روش های موثر برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. برای انجام ایمپلنت دندان به روش معمولی بایستی لثه توسط متخصص برش داده شود اما در کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ نیازی به این کاری نیست.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ترمیم ایمپلنت دندان

حساسیت به آلیاژ تیتانیوم ایمپلنت

ایمپلنت دندان با پانچ

Leave a Comment