بررسی انواع شکستگی دندان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی انواع شکستگی دندان می پردازیم. دندان شکسته همیشه درد ندارد مگر در مواردی خاص. دندان بنا به هر دلیلی امکان شکسته شدن را دارد. از این رو علم دندانپزشکی شکستگی دندان را بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی می کند از جمله:

  • شکستگی کریزلاین
  • شکستگی کاسپ دندان
  • شکستگی ناکامل دندان

شکستگی کریزلاین

کریزلاین یا ترک مویی شامل ترک های بسیار ریزی می شود که بدون اینکه آسیب زیادی و یا جدی به ساختمان دندان بزنند، به وجود می آیند. زمانی که این ترک ها به عمق اتصال مینا و عاج امتداد پیدا کند به صورت خط های موازی خود را نشان می هند. این نوع شکستگی جزو ترک خوردگی ها و شکستگی های جزئی بوده و درد خاصی را در برندارد. شکستگی کریزلاین نیازی به ایمپلنت دندان شکسته ندارد.

شکستگی کاسپ دندان

آسیب و شکستگی که در دندان های جونده به وجود می آید را شکستگی کاسپ می گویند. این مدل از آسیب دندانی همانند نوع کریزلاین درد خاصی را به همراه ندارد. اما در صورت درمان نکردن و تعلل در ترمیم آن بدون شک کاشت ایمپلنت دندان را به همراه خواهد داشت.

حساسیت به آلیاژ تیتانیوم ایمپلنت | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر ندا مکانیک

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

شکستگی ناکامل دندان

شکستگی ناکامل دندان یا دندان ترک خورده یکی دیگر از انواع شکستگی های دندان است. این آسیب به حدی بوده که از تاج دندان آغاز و تا زیر لثه امتداد می یابد. در این نوع چنانچه ترک خوردگی ترمیم نشود، به مرور زمان باکتری ها تجمع پیدا می کنند و ترک خوردگی بیشتر دیده خواهد شد.

نکته : در هر نوع شکستگی دندان یا ترک خوردگی، چنانچه شخص به صورت جدی پیگیر درمان و ترمیم نباشد، باید هزینه ایمپلنت دندان شکسته را تقبل کند.

ایمپلنت دندان شکسته بخصوص دندان جلو، یک راه از چندین راه ترمیم دندان های آسیب دیده و شکسته است. بدون شک روش های زیادی برای ترمیم دندان شکسته و ترک خورده وجود دارد.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نکات مراقبتی پس از پر کردن با رزین کامپوزیت

مقایسه ارتودنسی با کامپوزیت

مزایا و معایب کامپوزیت رزین

Leave a Comment