اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت

مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان قصد بررسی و آشنایی با اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت را دارد. با ما همراه باشید.

اوردنچر چیست ؟

اوردنچر که به آن پروتز بر پایه ایمپلنت نیز گفته می شود برای افرادی کاربرد دارد که دارای دندان های مصنوعی بوده و با مشکل لقی دندان مصنوعی روبه رو هستند. وقتی که سن افزایش پیدا می کند مشکلات زیادی ممکن است در بدن انسان پدیدار شود یکی از این مشکلات پوسیدگی و از دست دادن دندان ها است. همچنین اگر در زمانی که نوجوان یا جوان هستید بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت نکرده باشید. با پوسیدگی دندان روبرو می شوید. برای درمان این پوسیدگی دندان و جایگزین کردن دندان های از دست رفته، یکی از روش های رایج این است که از دندان مصنوعی استفاده کنید.

پیشنهاد برای مطالعه : راه های سفید کردن دندان ارتودنسی شده

استفاده از دندان مصنوعی از گذشته تا به امروز

این روش مشکلات خاص خودش را دارد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی روش مناسب تری برای استفاده بهینه و بهتر از دندان مصنوعی به وجود آمده است. که با نام اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت شناخته می شود. این روش کاشت دندان ها را می توان هم در فک پایین و هم در فک بالا انجام داد.

مقدار و کیفیت استخوان باقیمانده، قوس مورد استفاده برای قرار دادن دندان مخالف، قطر ، طول و عرض کاشت ها، سابقه پزشکی بیمار، و هزینه طرح درمانی از جمله عواملی هستند که می توانند بر کیفیت اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت تاثیرگذار باشند.

اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

تفاوت اوردنچر بر پایه ایمپلنت یا دندان های مصنوعی سنتی

به نسبت دندان های مصنوعی سنتی یا پروتز های متحرک، اوردنچر بر پایه ایمپلنت تفاوت های بسیار زیادی دارد. استحکام اوردنچرها بسیار بیشتر از دندان های مصنوعی است. این کار باعث می شود که در جویدن غذا مشکلی نداشته باشید و جویدن را برای شما آسان تر خواهد کرد. اوردنچر یکی از درمان های زیبایی و اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی است و مناسب کسانی می باشد. که کلاً بدون دندان بوده و یا این که بیشتر دندان های آن ها دچار پوسیدگی شده اند.

سالمندان و یا افرادی که به دلایل مختلف دندان های طبیعی و زیبای خود را از دست داده اند. معمولاً از دندان های مصنوعی یا پروتزهای متحرک استفاده می کنند. امروزه دیگر دندان های مصنوعی برای بیشتر افراد رضایت بخش نیست زیرا این افراد در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن با مشکلات زیادی روبرو هستند. اوردنچر روشی است جدید که می تواند این مشکلات را کاملاً برطرف نماید.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

مزیت استفاده از اوردنچر بر پایه ایمپلنت

این است که به راحتی می توانید با آنها صحبت کنید. و مشکلی از لحاظ لقی دندان به وجود نخواهد آمد. استفاده از این روش باعث می شود که از تحلیل رفتن استخوان نیز جلوگیری به عمل آید. با کمک روش اوردنچر در فک بیمار پایه هایی توسط پزشک کار گذاشته می شود. و در نهایت بر روی این پایه ها پروتز های کاملی قرار داده می شود. و می توان با استفاده از این روش زیبایی را مجدد به صورت افرادی که دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اند برگرداند.


بیشتر بخوانیم:

عوامل موثر در آسیب پالپ

ویژگی ها و مزایا ایمپلنت دندان

بررسی عوارض ناشی از اپن بایت

Leave a Comment