اگر پس از کشیدن دندان مشکلی پیش آمد چه کنم؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

اگر پس از کشیدن دندان مشکلی پیش آمد چه کنم؟

رایج ترین مشکلات پس از کشیدن دندان، درد، التهاب، عفونت و خونریزی هستند.

 • درد:

با مصرف استامینوفن درد را کاهش دهید. دارو را مستقیما قورت داده و آن را روی ناحیه ی زخم نگذارید. اگر درد کم نشد و حتی بیشتر شد به مطب دندانپزشکی بازگردید. در اغلب موارد درد به سرعت کاهش پیدا میکند.

 • التهاب:

ورم لثه و مشقت در باز کردن دهان عادی هستند، اما اگر این مشکل پس از یک یا دو روز از بین نرفت آن را جدی بگیرید. اگر ورم از بین نرفت و یا بدتر شد، به مطب دندانپزشکی بازگردید.

 • عفونت:

تداوم درد، التهاب، قرمزی و یا تب علائم عفونت هستند. این مشکل اغلب با مصرف آنتی بیوتیک رفع میشود. اگر به عفونت لثه ی خود / کودک خود شک کردید، به مطب دندانپزشکی بازگردید و از پزشک کمک بگیرید.

 • بی حسی موقتی:

این نوع بی حسی به خاطر آسیب رسیدن به عصب ها حین کشیدن دندان به وجود می آید. این بی حسی عادی است و پس از چند روز از بین میرود. اگر بی حسی از بین نرفت با پزشک خود مشورت کنید.

 • خونریزی:

تداوم خونریزی عادی نیست. اگر دهان شما / کودک شما پیوسته خونریزی داشت، در اولین قدم لخته ی خون را از دهان خارج کنید. سپس یک باند تمیز و یا دستمال تمیز روی زخم بگذارید. دستمال را روی زخم فشار دهید. بنشینید و این فشار را به کمک فک خود، تا ده دقیقه ادامه دهید. اگر خونریزی با این روش هم قطع نشد با پزشک تماس بگیرید. اگر تا چند ساعت بعد خونریزی قطع نشد به نزدیک ترین بیمارستان مراجعه کنید.

 • حفره ی خشک:

حفره ی خشک باید در اسرع وقت درمان شود.

"</h5

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

بعد از اینکه دندان کودک کشیده شد، بزرگسالی باید توجه خودش را به او معطوف کند. شما میتوانید با انجام چندین اقدام ساده به کودک خود برای پیشگیری از ایجاد درد، ورم، عفونت و خونریزی کمک کنید:

برای بهبود جای زخم دندان کشیده، حتما باید در آن ناحیه لخته ی خون ایجاد شود. این لخته ی خون خونریزی را کاهش داده و متوقف میکند. پس:
 1. تا ۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان، دهان در ناحیه ی دندان کشیده شده را نشویید.
 2. از انجام فعالیت های بدنی سخت (مانند دویدن، پرش و شنا) خودداری کنید.
 3. سر خود / کودک خود را بالا نگه داشته و صاف روی زمین دراز نکشید.
برای جلوگیری از آسیب و یا عفونت:
 1. شما / کودک شما نباید در مدت زمان بی حسی به هیچ وجه زبان، گونه ها و یا لب های خود را گاز بگیرید.
 2. مراقب باشید که کودکان در زمان بی حسی لب ها، گونه ها و یا زبان را نجوند.
 3. انگشتان، مداد و دیگر اشیا را داخل دهان نبرید.

مطالعه بیشتر:

بررسی دلایل کشیدن دندان

برای کاهش ورم لثه و صورت بعد از کشیدن دندان چه کنیم؟

Leave a Comment