ایمپلنت‌های دندانی زیر پریوستال | بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت‌های دندانی زیر پریوستال چه مواردی را درمان می‌کنند؟

همانند سایر انواع ایمپلنت‌های دندانی، ایمپلنت‌های دندانی زیر پریوستال با تهیه یک سیستم پشتیبانی که می‌توان روی آن دندان مصنوعی به طور دائمی قرار داد، از دست دادن دندان را درمان می‌کند. برخی از ایمپلنت‌ها با قرار گرفتن در داخل استخوان فک، این حمایت را فراهم می‌کنند. جایی که از طریق فرآیندی به نام استخوان سازی به استخوان می‌پیوندند. به این نوع کاشت‌ها، ایمپلنت‌های اندوستئال گفته می‌شود. ایمپلنت‌های دندانی زیر پریوستئال حاوی یک چارچوب فلزی است که در بالای استخوان فک قرار می‌گیرد. اما در زیر لثه قرار دارد. یک پست متصل به ایمپلنت از لثه بیرون زده و یک تاج یا دندان مصنوعی به طور دائمی به ستون متصل می‌شود. کاشت دندان زیر پریوستئال معمولاً برای افرادی که نیاز به تعویض دندانهای از دست رفته دارند توصیه می‌شود، اما نمی‌توانند از پروتزهای معمولی استفاده کنند و ارتفاع استخوان را برای حمایت از ایمپلنت‌های اندوست ندارند.

برخی از پزشکان از ایمپلنت‌های زیر پریوستئال برای کمک به افرادی که در پوشیدن پروتزهای معمولی مشکل دارند و استخوان کافی برای کاشت منظم دندان ندارند، استفاده می‌کنند. از آنجا که ایمپلنت‌های زیر پریوست به استخوان متصل نیستند و فقط روی سطح قرار می‌گیرند، سرانجام از کار می‌افتند. که اغلب باعث از دست رفتن شدید استخوان، درد و عفونت دندان و احتمالاً آسیب به عصب نیز می‌شود. یک روش قابل پیش بینی برای درمان ریزش شدید استخوان در فک‌ها، تولید استخوان بیشتر با پیوند زدن یا استفاده از تکنیک‌های مدرن مهندسی بافت است. ترمیم استخوان از دست رفته باعث تقویت فک، فرم صورت را بهبود می‌بخشد و به افراد امکان می‌دهد کاشت‌های دندانی منظم با موفقیت طولانی مدت بهتر از کاشت‌های زیر پریوست انجام دهند.

ایمپلنت‌های دندانی زیر پریوستال | بهترین ایمپلنت اصفهان

| برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام دکتر ندا مکانیک کلیک کنید |

کدام ایمپلنت بهترین است؟

هنگام انتخاب نوع ایمپلنت، مهم است که به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید تا تعیین کند که چه نوع ایمپلنتی با توجه به نیازهای دندان شما مناسب است. به طور کلی، ایمپلنت‌های ساب پریوستیال برای افرادی که فاقد توده استخوانی کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت اندوستیال هستند. ایده‌آل است.

با این اوصاف، برخی از متخصصان ایمپلنت هنوز هم ایمپلنت‌های اندوستیال را در مقایسه با ایمپلنت‌های ساب پریوستیال توصیه می‌کنند. حتی در صورت کمبود توده استخوانی. علت این است که ایمپلنت‌های اندوستیال در مقایسه با ایمپلنت‌های ساب پریوستیال میزان موفقیت بسیار بالاتری دارند. با این حال، اگر فاقد توده استخوانی کافی باشید. دندانپزشک متخصص ایمپلنت شما احتمالاً یک روش مکمل مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس را برای تجمع توده استخوانی قبل از جایگذاری ایمپلنت دندان توصیه می‌کند.

در برخی موارد، متخصص ایمپلنت دندان شما ممکن است نوع خاصی از ایمپلنت اندوستیال را تحت عنوان «ایمپلنت زیگوماتیک» توصیه کند. ایمپلنت‌های زیگوماتیک، ایمپلنت‌های بلندتری هستند که برای پشتیبانی از استخوان زیگوماتیک جایگذاری می‌شوند. از آنجا که استخوان‌های زیگوماتیک یا گونه‌ای مانند استخوان فک، توده استخوانی خود را از دست نمی‌دهند. بنابراین حتی در بیمارانی که دچار تحلیل استخوان شده‌اند، می‌توانند پایه‌ی محکمی را برای ایمپلنت دندان ایجاد کنند.


مطالعه بیشتر :

ایمپلنت‌ اندوستیال دندان چیست؟

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت ساب پریوستیال چیست؟

Leave a Comment