ایمپلنت‌ اندوستیال دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت‌ اندوستیال دندان

ایمپلنت اندوستیال یا همان ایمپلنت اندوستال نوعی ایمپلنت دندان است که به عنوان ریشه مصنوعی در استخوان فک شما قرار می‌گیرد تا دندان جایگزین را نگه دارد. کاشت دندان معمولاً هنگامی انجام می‌شود که فردی دندان خود را از دست داده باشد. ایمپلنت‌ اندوستیال دندان رایج‌ترین نوع کاشت می‌باشد. در اینجا مواردی است که باید در مورد انجام این کاشت و اگر کاندید هستید باید بدانید.  در این مقاله، قصد داریم تا همراه با دکتر مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان اطلاعات مربوط به نوع دیگر از ایمپلنت دندان که اندوستیال نامیده می‌شود را برای شما ذکر نمائیم.

ایمپلنت‌ اندوستیال دندان چیست؟

یک سوال متداول که از بیماران می‌شنویم این است که «ایمپلنت‌ اندوستیال دندان چیست؟» ایمپلنت‌های آندوستیال یا ایمپلنت‌های اندوسئوز، رایج‌ترین نوع ایمپلنت‌های دندانی هستند. این ایمپلنت‌ها شامل پیچ‌های کوچکی هستند که در استخوان فک بیمار قرار می‌گیرند و به عنوان یک ریشه مصنوعی برای نگهداری دندان جایگزینِ جدید عمل می‌کنند. پیچ‌های کوچک تیتانیوم از لثه بیرون زده تا دندان جدید را در جای خود نگه دارند.

ایمپلنت‌ اندوستیال دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

| برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام دکتر ندا مکانیک کلیک کنید |

شاید از خود بپرسید که چرا تیتانیوم فلز انتخابی برای ایملپنت دندان است؟ در مقایسه با فولاد ضد زنگ، تیتانیوم هم محکم‌تر و هم سبک‌تر است، در حالی که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد و به احتمال کمی بدن آن را پس می‌زند.

ایمپلنت‌های اندوستئال در مقابل ایمپلنت‌های زیر پریوستئال

دو ایمپلنت دندانی که اغلب استفاده می‌شوند اندوستئال و زیرپریوست هستند:

ایمپلنت اندوستئا

ایمپلنت‌های اندوستئال که معمولاً از تیتانیوم ساخته می‌شوند، معمولاً از کاشت دندان استفاده می‌شوند. شکل آنها معمولاً مانند پیچ‌های کوچک است و در استخوان فک قرار می‌گیرد. آنها از لثه بیرون زده و دندان جایگزین را نگه می‌دارند.

ایمپلنت ساب پریوستیال

اگر به ایمپلنت‌های دندانی نیاز دارید اما از استخوان فک کافی برای حمایت از آنها برخوردار نیستید، دندانپزشک شما ممکن است ایمپلنت‌های زیر پریوست را توصیه کند. این ایمپلنت‌ها روی استخوان فک یا بالای آن و زیر لثه قرار می‌گیرند تا از لثه بیرون زده و دندان جایگزین را نگه دارند.


مطالعه بیشتر :

مزایای ایمپلنت‌ های دیجیتال

کاشت دندان چیست؟

کاندیدای مناسب برای کاشت اندوستیال

Leave a Comment