ایمپلنت اندواستیل | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی ایمپلنت اندواستیل

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم به بررسی ایمپلنت اندواستیل بپردازیم. یکی دیگر از روش های کاشت ایمپلنت دندان، کاشت دندان به روش ایمپلنت اندواستیل می باشد. در این روند ایمپلنت درون استخوان فک جای داده می شود و بعد از آن اتصال محکمی ایجاد می شود. شاید با مراجعه به برخی از مراکز دندانپزشکی و کلینیک ها به جای ایمپلنت اندواستیل با نام ایمپلنت فرو رونده روبرو شوید.

برای افرادی که سن بالاتری دارند و تمایل به کاشت دندان دارند می تواند یک روش مناسب باشد. اما اگر بخواهیم رنج سنی را تعیین کنیم برای خانم ها می توان از سن 15 سالگی و برای آقایان از 18 سالگی کاشت ایمپلنت اندواستیل را انجام داد. تنها نکته ای که باید در این میان به آن توجه نمود این است که ایمپلنت اندواستیل برای افرادی که به پوکی استخوان دچار شده اند مناسب نمی باشد.

ایمپلنت اندواستیل شامل چند مرحله است؟

برای کاشت ایمپلنت دندان با روش اندواستیل دو مرحله لازم می باشد. در مرحله نخست بایستی یک جراحی اولیه انجام شود و متخصص یک برش بر روی بافت لثه جایی که پایه ایمپلنت قرار می گیرد، ایجاد می کند. برای حفر کردن در داخل استخوان بایستی از یک دریل دندانپزشکی استفاده کرد و بعد پست اندواستیل را در عمق استخوان قرار داد. برای اینکه استخوان فک در اطراف ایمپلنت دندان رشد و پایه های آن را محکم کند نیاز است که بیمار حدود 2 تا 6 ماه صبر کند. اما در طول این مدت هم مراقبت های پس از جراحی و هم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

در مرحله دوم از ایمپلنت اندواستیل متخصص دندانپزشکی با ایجاد یک برش بر روی لثه یک قطعه از ایمپلنت را که از لثه بیرون آمده است به روکش متصل می کند. گاهی اوقات شاید نیازی به جراحی دوم نباشد اما لازم است در این خصوص با متخصص مشورت شود. در طی دو هفته بعد از این مراحل و ترمیم و بهبود یافتن لثه نیاز است که برای ساخت روکش از دهان قالب گرفته شود.

در نظر داشته باشید که همانند دیگر جراحی های دهان و دندان پس از اتمام کار احتمال تورم، کبودی و خونریزی وجود دارد. برای اینکه بیمار دچار مشکلات و عارضه بعد از جراحی نشود نیاز است که تا یک هفته از غذاهای نرم استفاده کند و با توصیه متخصص آنتی بیوتیک و مسکن را مصرف کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آشنایی با بریج ثابت بر پایه ایمپلنت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مزایای ایمپلنت اندواستیل چیست؟

همانگونه که در جریان هستید کاشت ایمپلنت دندان دارای مزایای خاص خود از قبیل ماندگاری طولانی، افزایش قدرت تکلم و جویدن، بهبود ظاهر طبیعی و ایجاد اعتماد بنفس می باشد. اما در این میان استفاده از روش اندواستیل می تواند یک امتیاز برای ایمپلنت دندان تلقی شود. محکم قرار دادن دندان در دهان به نحوی که فرد نگران لق شدن آن نباشد، یک مزایا محسوب می شود. برای کاشت ایمپلنت اندواستیل دو مرحله نیاز می باشدکه در این مدت پایه به طور کامل در دهان محکم خواهد شد و از بروز مشکلات آینده پیشگیری خواهد کرد. از نظر متخصص های ایمپلنت دندان می توان اعلام کرد که ایمپلنت اندواستیل را می توان به عنوان بهترین روش برای ایمپلنت دندان معرفی کرد. اما از سوی دیگر این روش هزینه بیشتری نسبت به دیگر روش های ایمپلنت دندان دارد.

شرایط استفاده از ایمپلنت اندواستیل چیست؟

برای کاشت ایمپلنت دندان حال به هر روشی نیاز است که بیمار شرایط خاص را داشته باشد. برای مثال داشتن تراکم استخوان به حد نرمال واجب و ضروری می باشد که در صورت نبود آن نیاز است متخصص پیوند استخوان را انجام دهد. حال برای انواع پیوند استخوان دوباره شرایط خاص و روش های گوناگونی وجود دارد. همین امر در مورد ایمپلنت اندواستیل نیز وجود دارد و لازم است که بیمار از شرایط زیر برخودار باشد:

  • سلامتی عمومی مناسب شما
  • سلامتی دهان
  • وجود بافت سالم
  • رشد کامل فک
  • وجود استخوان کافی در فک (جهت نگه داری دندان)
  • عدم توانایی یا عدم تمایل به استفاده از پروتز دندان
  • عدم استعمال دخانیات

تمامی این موارد از جمله مزایای پیوند استخوان یک طرف، صبر و حوصله بیمار از سوی دیگر واجب می باشد. برای اینکه بهبودی کامل حاصل شود و استخوان فک به خوبی رشد کند نیاز است که بیمار چند هفته ای را منتظر بماند. زمان دقیقی برای این بهبودی وجود ندارد زیرا بیشتر کار بسته به نحوه مراقبت های پس از ایمپلنت اندواستیل و هزینه ای که بیمار تقبل می کند، دارد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت متحرک

اجزای ایمپلنت دندان کدام اند؟

Leave a Comment