ایمپلنت بايوهورايزن چیست؟| بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

ایمپلنت بایوهورایزن چیست؟

کمپانی Biohorizons در سال 1998 در کشور ایالات متحده شروع به کار کرد.

این برند در سال 1379 به ایران ورود پیدا کرد. می توان به جرات گفت که این برند در دسته برندهای گران قیمت ایمپلنت دندان قرار دارد. اما در مقابل مزایای ایمپلنت دندان بایوهورایزن از دیگر برندها نیز بیشتر است.

این محصول با تغییر تاکتیک در سیستم خود، توانست روند استخوان سازی و کاهش تحلیل استخوان را به همراه داشته باشد. همین دو مورد محبوبیت بایوهورایزن را دو چندان کرد. از سوی دیگر این محصول، با کمک طراحی ویژه رزوه ها به شکل مربعی، سطح ایمپلنت دندان را افزایش داده است.

این نکته باعث خواهد شد که تماس استخوان با ایمپلنت افزایش پیدا کند و از سوی دیگر روند استخوان سازی و پایداری فیکسچر را در پی داشته باشد. علاوه بر موارد بالا، اباتمنت بایوهورایزن نیز با دیگر برندها اندکی تفاوت دارد. زیرا اباتمنت های لیزرلاک Biohorizons می تواند ایمپلنت های بدون لیزرلاک را نیز پشتیبانی کند. این مزیت ایمپلنت بایوهورایزن باعث خواهد شد که اپی تلیال و تثبیت بافت همبند با downgrowth روبرو نشود.

چه افرادی می توانند از ایمپلنت دندان بایوهورایزن استفاده کنند؟

 • افرادی که کلیه دندان های فک جلو و یا فک عقب را از دست داده باشند.
 • در شرایطی که یکی از دندان های جلو را از دست داده و فاصله ایجاد شده آن با دندان کناری در حالت طبیعی و نرمال باشد.
 • افرادی که نمی توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند.
 • اشخاصی که به هنگام غذا خوردن و یا تکلم با دندان مصنوعی مشکل دارند، می توانند از ایمپلنت دندان بایوهورایزن استفاده کنند.
 • در نظر داشته باشید که برای کاشت ایمپلنت دندان رنج سنی خاصی در نظر گرفته نشده است. اما به طور معمول و طبق تحقیقات بدست آمده، کاشت ایمپلنت دندان از سن 25 سالگی به بعد بهترین موفقیت را خواهد داشت.

در این سن لثه و استخوان به حداکثر سن رشد خود رسیده اند. اما در مجموع زمانی که فرد دندان خود را به هر دلیلی در سن پایین از دست داده باشد، می تواند از سن 16 سالگی به بعد نسبت به کاشت ایمپلنت دندان بایوهورایزن اقدام کند.

ایمپلنت بایوهورایزن چیست؟| بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

هزینه ایمپلنت دندان بایوهورایزن چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندان همانند دیگر خدمات زیبایی دندان مانند کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش دندان و دیگر اقدامات در ابتدا نیاز به معاینات و ارزیابی اولیه دارد. پس از بررسی ها و تخمین مدت زمان کاشت، متخصص قیمت نهایی کاشت ایمپلنت بایوهورایزن را به فرد اعلام می کند. در این میان برخی عوامل می تواند هزینه های درمان و کاشت را تحت الشعاع خود قرار دهد، مانند:

 1. کاشت توسط پزشک متخصص انجام می شود یا یک پزشک عادی
 2. آیا شخص نیاز به پیوند استخوان دارد یا نه؟
 3. آیا فرد نیاز به سینوس لیفت دارد یا نه؟
 4. برند، مارک و نوع ایمپلنت دندان
 5. مرکز درمانی که شخص به آنجا مراجعه می کند.
 6. بهره بردن از خدمات بیمه
 7. مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان بایوهورایزن
  طول عمر ایمپلنت دندان آمریکایی بایوهورایزن بستگی به مراقبت های پس از کاشت دارد. زمانی که فرد کاشت دندان را انجام می دهد، باید در مراقبت های حین و بعد از ایمپلنت دندان دقت فراوانی داشته باشد. هر چقدر این مراقبت ها اصولی و بهداشتی باشد، طول عمر ایمپلنت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این امر کاهش هزینه دندانپزشکی را برای فرد خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی:

موارد تاثیرگذار در استحکام ایمپلنت دندان

مقایسه ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان

نکاتی درمورد کاشت ایمپلنت سرامیکی دندان

Leave a Comment