ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم به بررسی ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته بپردازیم. با ما همراه باشید.

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته همزمان با پیوند استخوان

در برخی موارد بیمار شرایط ندارد که تایمی را برای پیوند و زمان دیگری را برای ایمپلنت بگذارد از این رو از کاشت دندان بدون ایمپلنت استفاده می کند. در این روش با کمک اسکن سه بعدی فک بیمار به طور کامل مورد معاینه قرار می گیرد. تفاوت در این است که در این حالت ابعاد ایمپلنت دندان نیز اندازه گیری می شود.پزشک پس از بررسی های تخصصی متوجه خواهد شد که چه میزان از ارتفاع ایمپلنت در داخل استخوان قرار می گیرد و چه مقدار از آن با پیوند استخوان پوشانده می شود.

برای شروع کار نیاز است که متخصص لثه را با کمک تیغ جراحی باز کند و به آرامی آن را از روی استخوان بردارد. در مرحله بعدی به تعداد واحد ایمپلنت که مورد تقاضای بیمار می باشد ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته کاشته می شود. پودر استخوان را برای بخش های از تنه ایمپلنت که از استخوان بیرون مانده است به کار می برند و بعد از آن غشای کلاژنی را در راستای محافظت از ایمپلنت به کار می برند.

زمان مورد نیاز برای این روش حدود 6 ماه است که در طی این مدت به طور همزمان ایمپلنت و استخوان پیوند زده شده باهم جوش خواهد خورد. پس از این مدت ایمپلنت آماده برای روکش ایمپلنت می شود.

ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

روش پیشگیری از تحلیل لثه

برای اینکه تحلیل لثه دامن گیر فرد نشود نیاز است که مراقبت و بهداشت دهان و دندان به خوبی انجام شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یکی دیگر از راههای بوده که می تواند تا حد زیادی شما را از چنگال هزینه پیوند استخوان نجات دهد. شاید کمک عجیب باشد اما بسیاری از مردم نحوه مسواک زدن صحیح را نمی دانند. آموزش فرد برای مسواک زدن درست می تواند امیدوار کننده باشد.

چکاپ و مراجعه به دندانپزشک می تواند از بروز مشکلات آینده جلوگیری کند. خیلی از افراد عادت به دندان قروچه دارند که این خود یکی از عوامل تحلیل لثه و از بین رفتن دندان ها می باشد. بهتر است قبل از ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته این موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید. در مجموع ترک سیگار، رژیم غذایی متعادل و سالم و همچنین کنترل تغییرات ایجاد شده در دهان می تواند از تحلیل لثه جلوگیری کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

ایمپلنت ؛ عاملی برای تحلیل رفتن لثه

همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، از ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته نیز می توان استفاده کرد. اما لازم به ذکر است که ایمپلنت خود نیز می تواند عاملی برای تحلیل رفتن لثه باشد. بنابراین اگر از ایمپلنت استفاده کرده اید، این فکر را که دیگر به تحلیل لثه دچار نمی شوید، از خود دور کنید.

در این خصوص باید بگوییم که اگر ایمپلنت به درستی بر روی استخوان فک قرار داده نشود، احتمال بروز این اتفاق وجود دارد که به همین دلیل کلینیکی که برای ترمیم دندان های خود با ایمپلنت انتخاب کنید و مهارت و تخصص پزشک در زمینه کاشت ایمپلنت مساله بسیار مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید و به بهترین مراکز مراجعه کنید تا از این مسائل به دور بمانید.

علاوه بر آن در مواقعی که ایمپلنت دندانی کج شود و یا از استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت برخوردار نباشید نیز امکان آسیب دیدن و تحلیل رفتن لثه وجود خواهد داشت.

در این خصوص بهتر است که تمامی افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند، هر دو سال یک بار به پزشک معالج خود مراجعه کنند تا وضعیت ایمپلنت و دهان و دندان آنها توسط پزشک بررسی شود و از بروز مشکل جلوگیری به عمل آید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عکس cbct برای ایمپلنت

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت کره ای CIS

Leave a Comment