ایمپلنت دندان نیش | بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت دندان نیش به چه صورت است؟

از آن جایی که یکی از راه‌ های درمانی دندان نیش نهفته ایمپلنت است، بهتر است در رابطه با این مسئله نیز اطلاعاتی داشته باشید. ایمپلنت دندان نیش با باقی دندان‌ ها تفاوت آن ‌چنانی ندارد. تنها نکته مهم در رابطه با ایمپلنت دندان نیش توجه دندانپزشک به زیبایی دندان است. از این رو محل کاشت ایمپلنت دندان نیش اهمیت بسیاری پیدا می‌ کند. برای این که دندان به صورت کاملا زیبایی دیده شود و ایمپلنت آن تاثیری بر روی زیبایی چهره فرد نگذارد، رعایت فاصله لبه ایمپلنت دندان با لبه استخوان خارجی مهم است. از آن جایی که دندان نیش تحت فشار زیادی است در ایمپلنت آن باید از برندهای باکیفیت استفاده شود تا مشکلاتی را برای بیمار به وجود نیاورد.

خانم دکتر ندا میکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان دارای مدرک دانشگاهی ایمپلنت I‌TI و ایمپلنت SIC از سوییس با بهترین و بروزترین دستگاه های دندانپزشکی در خدمت شما عزیزان است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خصوص دهان و دندان خود و کودکانتان می‌توانید به مطب مراجعه و یا جهت اطلاع از نحوه‌ی نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

بیرون زدن دندان نیش

یکی دیگر از مشکلات مرتبط به دندان نیش بیرون زدن آن است. این مورد می‌ تواند به صورت ارثی به وجود آمده باشد. به این صورت که فرد به صورت ارثی ابعاد قوس فک کوچکی دارد، از این رو در این قوس کوچک جای کافی برای رشد دندان نیش وجود ندارد. برای درمان این مشکل زمانی که هنوز دندان‌ های شیری در دهان هستند، باید به دندانپزشک مراجعه کرد. در این موقعیت دندانپزشک از روش سریال اکسترکشن برای پیشگیری استفاده می‌ کند. اگر در زمان مناسب به داد دندان نیش خود نرسید، باید از درمان ارتودنسی ثابت به همراه کشیدن دندان آسیای کوچک اول استفاده شود که این درمانی طولانی‌ تر بوده و به مدت دو سال فرد را درگیر می‌ کند.

گفتنی است در صورتی که این بیرون‌ زدگی دندان نیش زیاد نباشد، می‌ توان از لمینت دندان نیز به عنوان یک راه درمانی استفاده کرد. این روش سریع‌ تر بوده و به مدت دو تا سه هفته درمان آن طول می‌ کشد.

پوسیدگی دندان نیش

دندان نیش نیز به مانند دیگر دندان‌ ها موجب پوسیدگی می‌ شود.

پوسیدگی در این دندان به دلیل تجمع مواد قندی و باکتری‌ ها خواهد بود.

از آن جا که پوسیدگی دندان یک مشکل پیش رونده است،

بسته به این که پوسیدگی دندان نیش در چه مرحله‌ ای قرار دارد، درمان آن نیز متفاوت خواهد بود.

اگر پوسیدگی جدی نباشد و عصب را درگیر نکرده باشد،

با یک جلسه نیم ساعته و به کمک کامپوزیت دندان مشکل حل می‌ شود.

در صورتی که پوسیدگی دندان به عصب رسیده باشد، درمان عصب ‌کشی نیاز است.

با این که این دندان، دندانی یک کاناله است ولی به دلیل این که دارای بلندترین ریشه در بین تمامی دندان‌ هاست،

باید از فایل عصب کشی مخصوص دندان نیش استفاده شود.

عصب کشی دندان نیش باید به دقت انجام شود، زیرا در صورت ناقص بودن، موجب به وجود آمدن ضایعه‌ ای در انتهای ریشه شده و در نهایت می‌ تواند آبسه دندان را به وجود آورد. لازم به ذکر است به طور کل در رابطه با پر کردن دندان نیش باید با ظرافت و دقت بالا انجام شود، زیرا دندان نیش تاثیر بالایی بر روی زیبایی صورت فرد دارد.

دندان نیش از مهم‌ ترین دندان ‌های موجود در دهان است که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر کودک شما تا سن دوازده سالگی به صورت طبیعی دندان نیش در نیاورده بود،

حتما با مراجعه به دندانپزشک جلوی به وجود آمدن مشکل ‌های بزرگتر در رابطه با دندان‌ های او را بگیرید.


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

سفید کردن دندان ها بعد از بریس

اگر از ایمپلنت دندانی خود مراقبت نکنید چه می شود ؟

برای کاشت ایمپلنت فوری چه مراحلی باید طی شود ؟

Leave a Comment