ایمپلنت دندان پیش چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

ایمپلنت دندان پیش چیست؟

ایمپلنت جلویی یک روش مطمئن و دائمی برای جایگزین کردن دندان جلو از دست رفته است.

این کاشت به صورت مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد و پس از آن تاج یا دندان مصنوعی در جای خالی کاشت خواهد شد. پایه ایمپلنت که حکم ریشه دندان را ایفا می کند، همانند همان ریشه دندان عمل کرده و آن را محکم در جای خود نگه می دارد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای کاشت ایمپلنت دندان پیش یا دندان جلو نیاز است که بیمار از تراکم استخوان کافی برخوردار باشد. در صورت عدم این مورد نیاز است که فرد عمل پیوند استخوان را انجام دهد. فراموش نکنید که هزینه کاشت دندان جلو با هزینه پیوند استخوان جداگانه محاسبه می شود.

کاشت دندان جلو چگونه انجام می شود؟

همیشه پیش از عمل کاشت نیاز است که متخصص دهان و فک و لثه بیمار را به خوبی مورد معاینه و بررسی قرار دهد. در صورت مشاهده هر گونه بیماری لثه و مشکل استخوان فک، بایستی در راستای رفع آن اقدام شود. برای مشخص کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت دندان پیش نیاز است که عکس برداری سه بعدی یا OPG انجام شود. با کمک این عکس و تست ها می توان به کیفیت و کمیت استخوان فک و مناسب بودن شرایط شخص برای عمل کاشت مطمئن شد.

برنامه ریزی و زمان دقیق کاشت با کمک این موارد به خوبی مشخص می شود. در طی یک جلسه متخصص ایمپلنت با بیمار در خصوص انتخاب بهترین روش کاشت و مشخص کردن نحوه کاشت و هزینه ایمپلنت دندان جلو صحبت خواهد کرد. یکی از مزایای عکس های دیجیتال این است که فرد می تواند نتیجه نهایی دندان خود را ببیند و با اطمینان خاطری به فرایند کاشت ادامه دهد.

از نظر زمانی عمل کاشت دندان پیش با کمک ایمپلنت حدود یک ساعت بیشتر زمان نیاز ندارد. در طی عمل از مواد بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می شود. از سوی دیگر دوره بهبودی و التیام نیز کوتاه مدت است. در اکثر مواقع متخصص از پانسمان ترمیم کننده خاص استفاده می کند تا ترمیم خود جوش صورت گیرد.

ایمپلنت دندان پیش چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

ایمپلنت یا بریج؟

مساله دندان، یک مساله مهم است از این رو روش ها و متدهای زیادی نیز برای جبران دندان از دست رفته اختراع شده است. ولیکن بهترین روش برای جبران جالی خالی دندان از بین رفته، همان ایمپلنت دندان جلو می باشد. بریج دندان نیز یکی از گزینه های پیش روی بیمار است اما اگر به دنبال یک روش طولانی مدت و تا حدودی دائمی هستید بهتر است که کاشت ایمپلنت را انتخاب کنید.

از دیگر مزایا و برتری ایمپلنت دندان به بریج می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • ظاهر طبیعی فرد حفظ می شود
  • عملکرد ایمپلنت همانند دندان های طبیعی است
  • عوارض ایمپلنت نسبت به دیگر روش های کاشت کمتر است.
  • راحت و بدون نیاز به جابجایی دندان است.
  • برخلاف پل ها یا بریج ها، ایمپلنت می تواند چندین دندان را جایگزین کند.

مطالب پیشنهادی:

آشنایی با بریج ثابت بر پایه ایمپلنت

مزایا و معایب انجام بریج دندان

چه تفاوتی میان بریج دندان و ایمپلنت وجود دارد ؟

Leave a Comment