ایمپلنت ساب پریو استیل | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی ایمپلنت ساب پریو استیل

همیشه این تصور وجود دارد که ایمپلنت را در استخوان فک با جراحی لثه کار خواهند گذاشت. اما در برخی موارد انجام همچین عملی امکان پذیر نیست. از این رو روش هایی دیگری مانند ایمپلنت ساب پریو استیل وجود دارد که ایمپلنت را در داخل استخوان فک قرار می دهند و یا در شرایط خاص بالای استخوان فک کار گذاشته می شود. با روش ساب پریو استیل می توان تکنیک های متعددی جهت بازسازی و ترمیم استخوان، بهبود زخم های طبیعی و ایجاد یک پایه محکم برای دندان های ایمپلنت را ساخت. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی کامل ایمپلنت ساب پریو استیل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ساب پریو استیل یک نوع قاب فلزی می باشد که با دقت فراوان بر روی استخوان کمی نزدیک به بافت بکار می رود. با روند بهبودی لثه ها، قاب نیز به سمت استخوان فک پیش می رود. پس از آن پست ها، که به قاب متصل شده اند، از طریق لثه ها بیرون می آید.

چنانچه فردی نتوانست از ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده کند، چه می شود؟

در صورتی که به دندانپزشک و یا پریودنتیست مراجعه کنید. و پزشک تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای استفاده از این روش نیستید، می توانید از انواع گزینه های جایگزین ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده کنید که این نمونه های جایگزین به شرح زیر می باشند:

1.استفاده از ایمپلنت اندواستیل

این نوع ایمپلنت به گونه ای است که در آن پایه مصنوعی در داخل فک قرار داده می شود تا به کمک این پایه های مصنوعی بتوان روکش مصنوعی را نیز در داخل دهان قرار داد. این نوع از ایمپلنت ها به عنوان رایج ترین انواع ایمپلنت در جهان شناخته می شوند.

2.تقویت کردن استخوان فک

در این فرآیند می توان استخوان فک را برای استفاده از روش ایمپلنت تقویت کرد. به عنوان مثال: یکی از راه های تفویت استخوان فک، جراحی پیوند استخوان فک است که در این روش استخوان مورد نیاز برای ایمپلنت در داخل فک پیوند زده می شود تا فضا برای قرار گرفتن ایمپلنت در دهان ایده آل باشد.

3.افزایش عرض تیغه استخوان

چنانچه علت اینکه شخصی امکان استفاده از روش ایمپلنت را نداشته باشد، کم بودن عرض تیغه استخوان باشد، این شخص میتوان جراحی افزایش عرض تیغه استخوان را در صورت صلاح دید پزشک انجام دهد و در نتیجه تیغه باریک استخوان فک او افزایش پیدا می کند.

4.تقویت کردن سینوس ها

تقویت کردن استخوان فک که به آن لیفت سینوس نیز گفته می شود روش دیگری است که در آن می توان شرایط فک و لثه یک شخص را برای استفاده از ایمپلنت ساب پریو استیل محیا می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

تفاوت بین ایمپلنت ساب پریو استیل و ایمپلنت اندواستیل درچیست؟

علاوه بر روش ایمپلنت ساب پریو استیل یک روش دیگر مانند ایمپلنت اندواستیل وجود دارد که برای کاشت ایمپلنت بکار می رود. اما این دو روش تفاوت هایی با همدیگر دارند مانند:

ایمپلنت اندواستیل به طور عمومی از تیتانیوم ساخته می شود و جزو پر استفاده ترین نوع روش ایمپلنت دندان می باشد. اندو استیل همانند پیچ کوچک بوده و در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود. برای اینکه دندان مصنوعی (روکش روی ایمپلنت) نگه داشته شود به طور معمول از لثه بیرون هستند. اما در این نوع ایمپلنت زمانی که بیمار از استخوان سالم برخودار نباشد از این نوع ایمپلنت استفاده می شود. نحوه کار به این صورت است که ایمپلنت ساب پریواستیل بر روی یا بالای استخوان فک و در زیر لثه قرار داده می شود تا از بافت لثه بیرون باشد و جایگزین های دندان را نگه دارد.

ایمپلنت اندواستیل | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

ایمپلنت ساب پریو استیل و یا اندو استیل ؛ کدام بهتر است؟

این پرسش که کدام یک از انواع این دو نوع ایمپلنت بهتر هستند، ذهن بسیاری از اشخاص را به خود درگیر کرده است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایمپلمنت ساب پریو استیل و اندو استیل هر دو روش بسیار مهم و مناسبی هستند. و نمی توان گفت که از بین این دو روش کدام بهتر است. زیرا هر کدام از این دو روش در شرایط مورد نیاز و بر اساس وضعیت افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و شرایط و وضعیت جسمی افراد در واقع تعیین کننده این مساله است که کدام یک از این ایمپلنت ها برای او مناسب است.

پس این موضوع را به صورت کامل فراموش کنید. و فقط سعی داشته باشید که نوعی از ایمپلنت را با مشورت پزشک انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد.

 پس از ایمپلنت ساب پریو استیل چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

در اینکه مراحل ایمپلنت ساب پریو استیل نیاز به صبوری بیمار و تجربه تخصصی دندانپزشک دارد،شکی نیست. اما همه مراحل کاشت زمانی کارساز می باشد که در پایان بیمار مراقبت های لازم را انجام دهد.

هر چقدر که بیمار پروتکل های مراقبتی پس از ایمپلنت را دقیق انجام دهد از سوی دیگر شاهد طول عمر طولانی تر ایمپلنت دندان ساب پریو استیل خواهد شد. استراحت کافی، عدم انجام فعالیت های سنگین تا 48 ساعت پس از جراحی های مورد نیاز، استفاده از کمپرس یخ برای بهبود تورم، عدم مصرف مشروبات الکی و سیگار، استفاده از دهانشویه های تجویز شده دندانپزشک، استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت و غیره می تواند میزان موفقیت کاشت ایمپلنت را تضمین کند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

ایمپلنت متحرک

اجزای ایمپلنت دندان کدام اند؟

ایمپلنت اندواستیل

Leave a Comment