ایمپلنت فوری دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری بیشتر توسط افرادی که به سرعت می خواهند دندان خود را اصلاح کنند تقاضا می شود. به عنوان مثال هفته ی آینده عروسی شماست و به تازگی طی یک حادثه، دندان خود را از دست دادید. قطعا تنها چاره شما ایمپلنت فوری دندان است. یا شاید زمان کافی برای حضور در کلینیک طی چندین جلسه را نداشته باشید. همچنان می توانید از این روش جایگزینی سریع دندان، استفاده کنید.اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای داشتن دندان‌های زیبا و لذت بردن از غذا خوردن بی‌صبرانه منتظرید، ما می‌خواهیم در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان روش ایمپلنت فوری را معرفی کنیم.

به‌ هرحال داشتن دندان های کامل و سالم در زیبایی فرد و طرح لبخند او نقش مهمی دارد.

کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان، همان ایمپلنت فوری است؟

در مواردی بله اما رویکردهای متفاوتی برای کاشت ایمپلنت دندان بعد از کشیدن وجود دارد:

 • قراردهی ایمپلنت دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان (ایمپلنت فوری دندان)
 • قراردهی ایمپلنت مدتی پس از کشیدن دندان ها ( ۲ هفته یا ۳ ماه پس از کشیدن).
 • ایمپلنت کردن با تاخیر ( ۳ ماه یا بیشتر پس از کشیدن دندان)

مطلب پیشنهادی : انواع ارتودنسی لینگوال

همچنین گزینه های متفاوتی برای اتصال روکش به ایمپلنت دندان وجود دارد که به گروه های زیر تقسیم میشوند:

 • فرایند فوری اتصال روکش دندان به ایمپلنت
 • اتصال زودهنگام روکش ( ۱ تا ۱۲ هفته)
 • اتصال با تاخیر (بیش از ۳ ماه)

مزایای ایمپلنت یک روزه با لیزر

تلفیق دو روش ایمپلنت فوری با ایمپلنت لیزری کمک می کند یک درمان ایمپلنت در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین میزانتهاجم و خونریزی را تجربه کنید. چون لیزر کمک می کند که برش لثه دقیقتر بوده و بافت کمتری از لثه را درگیر می کند به همین دلیل هم درد و خونریزی ناشی از آن به حداقل ممکن می رسد و زمان لازم برای بهبودی کاهش می یابد.

ایمپلنت فوری‌ چیست؟ | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

ایمپلنت فوری دندان جلو

دندان جلو تاثیر به سزایی در زیبایی لبخند و اعتماد به نفس فرد دارد و اغلب پیش می آید که مراجعه کننده تمایل داردکه برای دندان های جلویی ایمپلنت فوری انجام دهد که طول درمان کوتاه تری داشته باشد. بدیهی است که دندان‌های جلویی (قدامی) فک بالا و پایین در زیبایی ظاهر و لبخند شما تأثیر به سزایی دارند. افراد ممکن است به دلایل متعددی اعم از وارد آمدن ضربه‌ای محکم، تصادف و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان دچار فقدان دندان‌های جلویی شوند. در اینجا یکی از خدمات دندانپزشکی به نام ” ایمپلنت ” به کمک این افراد می‌آید و اعتماد به نفس و لبخندی جذاب را به این افراد هدیه می‌دهد.

مزایای ایمپلنت فوری دندان‌های جلو

 • ایمپلنت دندان جلو از دندان های مجاور محافظت و از حرکت آن ها به سمت جای خالی دندان جلوگیری می کند.
 • بازیابی مجدد زیبایی لبخند شما از جمله مزیت‌های غیرقابل انکار ایمپلنت دندان‌های جلویی است.
 • داشتن دندان‌های جلویی علاوه‌بر جلوه‌ی زیبا، کار خوردن و آشامیدن را نیز برای شما راحت‌تر می‌کند.
 • مراقبت از ایمپلنت دندان جلو آسان و همانند دندان واقعی می توانید مسواک زده و نخ دندان بکشید.
 • خالی بودن جای هریک از دندان‌ها باعث تحلیل بافت لثه در آن ناحیه می‌شود و ممکن است سلامت دهان ودندان شمارا تحت‌الشعاع قرار دهد.

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت فوری دندان انجام دهند؟

ایمپلنت فوری دندان برای اینکه با موفقیت انجام شود نیازمند شرایط مطلوبی از استخوان فک و بافت لثه است. پس چه کسانی نمی توانند ایمپلنت کنند؟ انواع بیماری های لثه و عفونت، بافت نرم و نازک لثه و تراکم استخوان ناکافی می توانند مانع از ایمپلنت فوری دندان شوند. افرادی هم که سیگار می کشند و مبتلایان به دیابت به دلیل ضعف بافت استخوان و لثه امکان ایمپلنت فوری نخواهند داشت.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

برای واجد شرایط بودن جهت استفاده از روش درمانی کاشت دندان، باید یک سری معیارها را رعایت کنید و یک سری فاکتورها را داشته باشید. مهمترین معیاری که پزشکان قبل از ایمپلنت دندان به آن توجه می‌کنند. وجود توده استخوانی کافی در ناحیه فک است. اگر به هر دلیلی توده استخوانی فک‌تان کافی نباشد؛ واجد شرایط استفاده از این گزینه نیستید. عوامل ژنتیکی یا برخی از بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند تراکم توده استخوانی را در بدن تحت تاثیر قرار داده و امکان استفاده از این روش درمانی را سلب کنند.

حتی اگر بیماری زمینه‌ای دارید که ممکن است تاثیری روی توده استخوانی بدن‌تان نداشته باشند. باز هم ممکن است به تشخیص پزشک جزء افرادی قلمداد شوید که نمی توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. به عنوان مثال اگر سیگار می‌کشید یا به بیماری لثه مبتلا هستید؛ دندانپزشک یا جراح ممکن است شما را از انجام این روش منع کند. این شرایط و سایر مشکلاتی که توانایی سیستم ایمنی بدن برای محافظت از خود را کاهش می‌دهند. می‌توانند منع استفاده از ایمپلنت را تقویت کنند. بنابراین اگر از این دسته افراد هستید ممکن است روش کاشت برای شما مناسب نباشد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

فواید و معایب انواع ایمپلنت

مزیت ها و معایب انواع بریج دندان

تفاوت بریج با ایمپلنت و روکش دندان

Leave a Comment