ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم به بررسی ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان بپردازیم. با ما همراه باشید.  همیشه این سوال پیش خواهد امد که بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان و انجام مراحل پیوند استخوان چه وقتی است؟ شاید مناسب ترین جواب را از زبان یک ایمپلنتولوژیست بشنوید. باید خاطرنشان کرد که برنامه ریزی برای درمان با روش کاشت ایمپلنت دندان در شرایطی بیمار تمام گزینه های لازم برای کاشت را داشته باشد، توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می گردد.

وقتی صحبت از شرایط به میان می آید باید عوامل زیادی مانند میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک را در ذهن تداعی کرد. این موارد با کمک عکس اشعه ایکس قابل بررسی است و با استفاده از سی تی اسکن مشخص می شود. برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان نیز باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد. تمامی این بررسی ها و ارزیابی ها دید خوبی نسبت به تراکم استخوان به متخصص ایمپلنت خواهد داد که در نهایت باعث می شود که متخصص با توجه به سنجیدن شرایط محل کاشت بهتر تصمیم گیری کند.

در بیشتر مواقع دندانپزشک تمایل دارد که عمل کاشت ایمپلنت دندان را همزمان با کشیدن دندان های بیمار انجام دهد. در مواردی که دندان بیمار دارای عفونت نباشد و استخوان فک سالم باشد عمل کاشت را نباید به تاخیر انداخت.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

چه اقداماتی پیش از کشیدن دندان انجام می شود؟

برای افرادی که تمایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارند نیاز است که اقدامات خاصی را انجام دهند. برای نمونه پیش از کشیدن دندان واجب است که مراحلی را طی کنند. در این مراحل متخصص دندانپزشکی ابتدای امر عکس پرتوی ایکس از دهان و دندان تهیه کرده و براساس موقعیت دندانی و میزان خرابی دندان بهترین روش را برای کشیدن دندان انتخاب می کند. در نظر داشته باشید که متخصص ها شیوه ای را انتخاب می کنند که سریعترین راه التیام و بهبودی را داشته باشد. البته بهتر است بدانید که کشیدن دندان عقل با کشیدن دندان های دیگر اندکی تفاوت دارد زیرا انواع دندان عقل را داریم.

به طور معمول کشیدن دندان به دو صورت امکان پذیر است:

کشیدن ساده دندان: در این نوع و روش کشیدن دندان پس از مشاهده عکس های تهیه شده موقعیت دندانی مشخص شده و به صورت ساده و با کمک ابزاری به نام الواتور دندان بیمار لق می شود و پس از آن از فورسپس استفاده کرده تا آن را خارج کند.
کشیدن دندان با کمک جراحی: کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان کار را برای بیمار راحت تر خواهد کرد اما در این میان جراحی خود به تنهایی یک فرایند پیچیده است. جراحی را زمانی انجام می دهند که دندان از سطح لثه شکسته باشد یا از آن بیرونن نزده باشد. روند کار به این صورت است که متخصص یک برش کوچک بر روی لثه ایجاد کند. در برخی شرایط مورد نیاز است متخصص بخشی از استخوان پیرامون دندان نیز خارج شود و یا دندان به چند تکه تقسیم شود تا بتوان آن را خارج کند.

عدم کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن برخی دندان ها

در موارد خاص مانند کاشت ایمپلنت دندان های خلفی که دارای چند ریشه هستند بخصوص دندان هایی که دارای دو یا سه ریشه هستند، بهتر است عمل کاشت ایمپلنت دندان حدود 6 هفته به تاخیر انداخت. به طور معمول پس از کشیدن دندان عمل تحلیل لثه ها به مرور اتفاق می افتد که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را برای بیمار چند برابر خواهد کرد. از این متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که در بهترین زمان ممکن کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد.

متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که بلافاصله پس از کشیدن دندان عمل کاشت را انجام دهد. با بررسی شرایط کاشت و مهیا بودن عمل جایگزینی دندان انجام شده و همچنین باعث افزایش طول عمر روکش ایمپلنت می شود

شرایط کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چیست؟

قرار گرفتن ایمپلنت فوری یا ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در موارد مختلفی انجام می شود. این موارد شامل گزینه های زیر است:

  • از بین رفتن دندان در اثر ضربه و حادثه
  • کشیدن دندان های شیری در صورت عدم وجود دندان های دائمی
  • جذب مجدد ریشه
  • حفره های گسترده ای در دندان که قابل درمان نیستند
  • کاشت ایمپلنت بجای دندانهایی که در اثر بیماری پریودنتال تحرک دارند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عکس cbct برای ایمپلنت

ایمپلنت آلمانی آلفادنت چیست؟

ایمپلنت کره ای CIS

Leave a Comment