ایمپلنت پیچ شونده | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی ایمپلنت پیچ شونده

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم به بررسی ایمپلنت پیچ شونده بپردازیم. به صورت کلی منظور از ایمپلنت پیچی روکش پیچ شونده ایمپلنت است. روکش های ایمپلنت از نظر نوع اتصال به دندان دارای روش های مختلفی هستند که یکی از روش های اتصال روکش به ایمپلنت روش پیچی است.در روش پیچی ، روکش ایمپلنت را با پیچ به پایه متصل می کنند و در آنها از سمان برای اتصال روکش و پایه استفاده نمی شود.

روکش های پیچ شونده دارای دو نوع مختلف هستند که در یکی از انواع آن پیچ ها با کمک چسب به ایمپلنت متصل می شوند و نوع دیگر به گونه ای هستند که روکش ها با پیچ به پایه متصل می شوند.

مزایای ایمپلنت پیچ شونده

ایمپلنت هایی که از این نوع هستند را می توان در برگیرنده مزیت هایی به شرح زیر در نظر گرفت:

دسترسی راحت

دسترسی داشتن به ایمپلنت پیچی بسیار آسان است و به راحتی می توان در بخش های مختلف دهان به آنها دسترسی داشت و امور ترمیمی را انجام داد.

داشتن قیمت مناسب تر

روکش های پیچ شونده ایمپلنت از انواع قیمت مناسب هستند و استفاده از آنها برای ترمیم دندان هزینه کمتری را در بر میگیرد.

عدم نیاز به چسب

زمانی که از ایمپلنت پیچی برای افراد استفاده شود، دیگر نیازی به چسب و استفاده از آن در دهان نیست و در این شرایط عوارض ناشی از ایمپلنت کاهش پیدا می کند زیرا چسب ماده اضافی است که در داخل دهان وارد می شود و در صورتی که از چسب به میزان اضافی و زیاد استفاده شود، ممکن است که باکتری ها در آن قسمت تجمع کنند ومشکلاتی ایجاد شود.

عدم ایجاد عفونت

ایمپلنت پیچی به این دلیل که برای استفاده از انها نیازی به چسب نیست، باعث بروز عفونت در دهان نمی شوند و عوارض آن به این شکل کاهش پیدا می کند.

ایمپلنت پیچ شونده | بهترین ایمپلنت اصفهان

دوام و ماندگاری بالا

روکش های پیچی از استحکام بیشتری در دهان برخوردارند و به راحتی استحکام خود را از دست نمی دهند که این مساله یکی از بارزترین مزایای ایمپلنت پیچ شونده به حساب می آید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

معایب روکش های پیچ شونده ایمپلنت

ایمپلنت سوئیسی پیچ شونده در کنار تمامی مزایایی که دارد، معایبی را نیز در بر می گیرد که معایب آن از قبیل زیر هستند:

افزایش امکان بروز مشکلات

استفاده از ایمپلنت هایی که پیچی هستند، می تواند باعث بروز مشکلات و افزایش مشکلات دهانی شود زیرا در این روش امکان شکسته شدن پرسلین در اطراف ایمپلنت بیشتر است و ممکن است که با جویدن غذا پیچ ها شل شوند و چنین مشکلاتی پدیدار گردند.

کاهش میزان زیبایی

در ایمپلنت کره ای پیچ شونده میزان زیبایی دندان در مقایسه با سایر روش ها کاهش پیدا می کند زیرا در این ایمپلنتها پیچ در روکش استفاده می شود که این پیچ زیبایی روکش را تحت تاثیر قرار می دهد و جلوه طبیعی دندان را از بین می برد.

روکش های چسب شونده و روکش های پیچ شونده ؛ کدام بهتر است؟

در پاسخ به این سوال که کدام یک از انواع این روکش ها بهتر و مناسب تر هستند، باید گفت که انواع این روکش ها در شرایط مختلف می توانند مفید واقع شوند و ممکن است که بر اساس شرایط افراد مختلف یکی از آنها به عنوان بهترین روش به کار گرفته شود.

به صورت کلی معمولا از ایمپلنت های چسب شونده برای ترمیم دندان های جلویی استفاده می شود. که ظاهر زیباتری به وجود آید و برای دندان های عقبی از ایمپلنت پیچ شونده استفاده می شود.

اما به صورت کلی برای اینکه از بهترین روکش ایمپلنت استفاده کرد بهتر است که اشخاص با پزشک مشورت کنند تا بر اساس شرایط آنها بهترین نوع ایمپلنت برای آنها تعیین شود.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عکس cbct برای ایمپلنت

ایمپلنت ژاپنی چیست؟

ایمپلنت دندان 6 چگونه انجام می شود؟

Leave a Comment