باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت | بهترین ایمپلنت اصفهان

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت

 اگر شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان ندارید، مینی ایمپلنت هم نمی‌توانید بکارید

گاهی اوقات هنگامی که برای کاشت ایمپلنت معمولی مراجعه می‌کنید، متوجه می‌شوید شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت معمولی ندارید، با این حال ممکن است بتوانید مینی ایمپلنت استفاده کنید. مثلاً بیمارانی که قطر استخوان فک در محل کاشت ایمپلنت در آنها کم است و نمی‌توانند چند ایمپلنت معمولی برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی بکارند، می‌توانند با توزیع یکنواخت بار بین چهار تا شش مینی ایمپلنت، این کار را انجام دهند. از آنجایی که برای جایگذاری مینی ایمپلنت، سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد می‌شود تا مینی ایمپلنت در آن فرو رود و عمل جراحی بسیار ساده و کوتاه است، حتی در افراد بسیار پیر یا افراد بیمار نیز می‌توان این کار را انجام داد.

2- دوره بهبودی در ایمپلنت معمولی و مینی ایمپلنت طولانی است

منظور از دوره بهبودی مدت زمان است که طول می‌کشد تا بیمار بهبود یافته و بافت‌ها التیام ‌یابند. عمل جراحی کاشت مینی ایمپلنت نسبتاً ساده است. جراحی کاشت مینی ایمپلنت تحت بی ‌حسی موضعی انجام می‌شود و تنها یکی دو ساعت طول می‌کشد. درد و ناراحتی پس از عمل کاشت مینی ایمپلنت بسیار کم بوده و دوره لازم برای بهبودی بسیار کوتاه است.
هرگونه درد و ناراحتی حاصل از عمل کاشت مینی ایمپلنت معمولاً ظرف 48 ساعت تمام می‌شود و اغلب در این مدت هم درد بسیار کمتری در مقایسه با کاشت ایمپلنت معمولی تجربه می‌شود. بیشتر بیماران می‌توانند ظرف چند ساعت پس از جراحی، غذا بخورند و فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند.

از آنجایی که عمل کاشت مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی تر از کاشت ایمپلنت معمولی است صدمات حاصل از آن نیز کمتر بوده و بافت لثه و استخوان کمتر صدمه می‌بینند بنابراین در زمان کوتاه‌تری التیام پیدا می‌کنند. همچنین خطرات و عوارض احتمالی این عمل جراحی کمتر از کاشت ایمپلنت معمولی است. علاوه بر این افرادی که شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت معمولی را ندارند می‌توانند از ‌کاشت مینی ایمپلنت بهره ببرند چرا که برای این کار نیاز به حجم زیاد بافت‌ها نیست.

بنابراین اگر به شما گفته شده است نمی‌توانید از مزیت کاشت ایمپلنت معمولی برخوردار شوید چون عمل جراحی بزرگی برای این کار لازم است و ممکن است بدن شما تحمل شرایط و خطرات آن را نداشته باشد یا به علت کمبود استخوان فک یا کم بودن تراکم آن و یا عوامل دیگری مانند بیماری دیابت نمی‌توانید ایمپلنت معمولی بکارید، می‌توانید با کاشت مینی ایمپلنت از مزیت‌های ایمپلنت دندان استفاده کنید و دندان ایمپلنتی داشته باشید .

باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت | بهترین ایمپلنت اصفهان

3- پس از کاشت مینی ایمپلنت، زمان زیادی طول می‌کشد تا به فعالیت‌های روزمره بازگردید

رویکرد میکروسرجری که در بسیاری از کلینیک‌ها برای کاشت مینی ایمپلنت انجام می‌شود. تا حد چشمگیری موانعی مانند هزینه بالای کاشت ایمپلنت و اختلال در عملکرد روزانه بیمار تا مدت طولانی پس از جراحی را از سر راه برداشته است. در روش مرسوم کاشت ایمپلنت مشکلات زیادی وجود داشت مثلاً به برخی افراد گفته می‌شد. نمی‌توانند از مزیت کاشت ایمپلنت بهره ببرند چرا که عوارض عمل جراحی زیاد است.
کاشت مینی ایمپلنت خیلی سریع و ظرف یک جلسه انجام می‌شود و ظرف چند ساعت می‌توانید. همانند گذشته از دندان‌های خود از جمله دندان ایمپلنتی، استفاده کنید.

برای کاشت ایمپلنت معمولی ابتدا باید بافت لثه برش بخورد تا به استخوان فک دسترسی ایجاد شود و دریل دندانپزشکی برای حفر سوراخ بزرگی در استخوان فک استفاده می‌شود. تا ایمپلنت جایگذاری شود. بنابراین در مقایسه با مینی ایمپلنت، بخش زیادی از استخوان فک برداشته میشود تا ایمپلنت معمولی در آن جای بگیرد. سپس باید سه تا شش ماه صبر کنید تا استخوان رشد کرده و به ایمپلنت جوش بخورد تا بتواند فشار حاصل از جویدن را تحمل نماید. اما در مینی ایمپلنت روش کار متفاوت است.

از آنجایی ‌که قطر مینی ایمپلنت کوچک‌تر است. نیروی گشتاور مورد نیاز برای جایگذاری آن برای استخوان پیرامون، قابل تحمل است. و این به نوبه خود باعث محکم‌تر و مقاوم‌تر بودن آن می‌شود. چرا که استخوان بسیار کمتری برای جایگذاری مینی ایمپلنت، برداشته شده است. بنابراین بخش پایینی رزوه دار مینی ایمپلنت به اندازه کافی محکم و پایدار است تا بتواند بدون ایجاد درد زیاد خطر انداختن نتایج درمان، فشار جویدن را تحمل نماید.

4- مینی ایمپلنت در دهان ظاهر بدی دارد

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مینی ایمپلنت این است. که درست همانند دندان طبیعی خودتان به نظر می‌رسد.

5- مینی ایمپلنت خیلی گران است

با روش جراحی میکروسکوپی و تکنولوژی‌های پیشرفته، درمان‌های دندانپزشکی جدید ارزان‌تر و قابل قبول تر شده‌ اند. از آنجایی ‌که مینی ایمپلنت کوچک‌تر از ایمپلنت معمولی است و عمل جراحی لازم برای کاشت آن سریع تر و کم تهاجمی‌تر است. هزینه آن نیز کمتر از ایمپلنت معمولی خواهد بود. معمولاً کاشت مینی ایمپلنت هزینه‌ ای در حدود نصف یا حتی یک چهارم هزینه کاشت ایمپلنت معمولی را دارد. به طور متوسط مینی ایمپلنت معمولاً یک سوم ایمپلنت معمولی هزینه دارد و هزینه آن کاملاً ارزش بهره بردن از فواید قابل توجه آن را دارد. به‌ ویژه این که طول عمر آن زیاد بوده و در بلند مدت کاملاً مقرون به صرفه می‌باشد.

از طرف دیگر در بسیاری از موارد، کاشت ایمپلنت دندان وابسته به انجام عمل پیوند استخوان است. در حالی که در مینی ایمپلنت به علت عدم نیاز به این کار، درد و رنج و هزینه اضافی بر بیمار تحمیل نمی‌شود.

6- دوام و طول عمر مینی ایمپلنت کوتاه است

مینی ایمپلنت از سلامت لثه و استخوان فک محافظت می‌کند. و بهتر از روش‌های دیگر جایگزینی دندان‌ها مانند دندان مصنوعی و بریج دندان می‌باشد. برای بیمارانی که در استفاده از دندان مصنوعی راحت نیستند. مینی ایمپلنت بهترین راه حل محسوب می‌شود. در صورت مراقبت مناسب طول عمر مینی ایمپلنت از دندان مصنوعی و بریج دندان بسیار طولانی‌تر خواهد بود.

7- مینی ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت معمولی مشکلات زیادی دارد

مینی ایمپلنت در صورتی که به درستی کار شود، اشکال خاصی در مقایسه با ایمپلنت معمولی ندارد. در مواردی که دندانپزشک برنامه ‌ریزی درستی نداشته باشد یا تجربه کافی نداشته باشد، همانند هر درمان دندانپزشکی دیگر احتمال بروز عوارض و عدم موفقیت افزایش می‌یابد. بسیاری از موارد عدم موفقیت و مشکلات مرتبط با مینی ایمپلنت مربوط به درک نادرست دندانپزشک از توزیع بار و الگوی جویدن و بایت و نیروهای جانبی دهان است. از زمانی که کاشت مینی ایمپلنت محبوبیت زیادی یافته است.

از آنجایی‌ که کاشت مینی ایمپلنت مراحل کمتری دارد. و به تجهیزات و ابزار کمتری نیاز دارد. ممکن است افراد زیادی بدون دانش و تجربه این کار را انجام دهند و همین موضوع بخش اعظم مشکلات مربوط به مینی ایمپلنت را تشکیل می‌دهد.
توجه داشته باشید کاشت مینی ایمپلنت درست همانند ایمپلنت معمولی نیاز به برنامه‌ ریزی و تجربه و مهارت دارد. دندانپزشک باید به جزئیات توجه داشته باشد و در انجام این کار دقیق باشد و نکات زیادی را در نظر بگیرد. در نظر گرفتن الگوی تماس دندان‌ها با یکدیگر برای اطمینان یافتن از موفقیت درمان حیاتی است.

بنابراین با انتخاب دندانپزشک مناسب، می‌توانید مطمئن باشید کاشت مینی ایمپلنت موفقیتی قابل مقایسه با ایمپلنت معمولی دارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بیشتر بخوانیم:

اجزای ایمپلنت – قسمت اول

اجزای ایمپلنت – قسمت دوم

بررسی ایمپلنت های دندانی

Leave a Comment