بررسی دلایل کشیدن دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

آشنایی با دلایل کشیدن دندان

دندانپزشکان با کمک چندین تکنیک مختلف سعی دارند تا دندان های فرد بیمار را حفظ نموده و آن را ترمیم نمایند. با این حال، مواقعی وجود دارد که دندانپزشک مجبور است تنها کشیدن دندان را برای درمان درد یا عفونت توصیه کند. پوسیدگی شدید یا شکستگی دندان می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای فرد بیمار ایجاد نماید به همین خاطر کشیدن دندان پوسیده سلامت دهان و سیستم گوارش فرد را تضمین می نماید. برخی از مواردی خارج نمودن دندان توسط دندانپزشک توصیه می شود که در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان به برخی از دلایل کشیدن دندان اشاره می کنیم :

ترومای دندان

آسیب دیدگی بافت سخت دهان و دندان ها ممکن است به رباط ها، استخوان فک ، بافت لثه و… آسیب برساند. بنابراین کشیدن دندان از بروز عوارض این چنینی پیشگیری نموده و سلامت بافت های دیگر دهان را تضمین می نماید.

پوسیدگی شدید

بعضی اوقات ساختار دندان بیش از حد اندازه تخریب می گردد، به طوری که نتوان از شاکله کلی آن برای حمایت از بخش های و روش های ترمیمی استفاده نمود. در حالت برای جلوگیری از عفونت و تخریب بافت های دیگر کشیدن یک یا چند دندان بهترین اقدام برای حفظ سلامت کلی است.

ازدحام دندان ها

گاهی اوقات دندان ها آنقدر بزرگ هستند که به راحتی در فک قرار نمی گیرند و یا تعداد دندان ها بیش از حد معمول است. بنابراین پزشک برای حفظ ظاهر زیبایی، سلامت دندان و آرامش فرد می تواند اقدام به کشیدن دندان های اضافی نماید. به منظور کمک به صاف کردن لبخند یا از بین بردن درد ناشی از شلوغی شود. در این شرایط، ممکن است چندین عکس رادیوگرافی انجام شود تا مشخص شود کدام دندان باید کشیده شود.

بیماری های ارثی دندان

دندانپزشک می تواند با استفاده از شیوه خارج نمودن دندان از شیوع و انتشار بیماری های ارثی دندان جلوگیری نماید و سایر دندان ها را نجات دهد.

دندان های شیری

برخی از کودکان برای اولین با دندان هایشان خود به خود نمی ریزد به همین خاطر پزشک دندان های شیری را می کشد تا دندان های اصلی و دائمی بتوانند راحت تر در جای خود قرار گیرند و رشد نمایند.

آماده سازی جهت درمان

استفاده از دندان مصنوعی ، ارتودنسی یا ایمپلنت مستلزم خروج دندان آسیب دیده و خراب از داخل دهان است تا این پروتز ها بتوانند جایگزین این بافت ها شوند.

روش های کشیدن دندان

با کمک چندین روش مختلف می تواند فرآیند کشیدن دندان را انجام داد که پزشک بسته به نیاز بیمار تشخیص می دهد از کدام شیوه برای کشیدن دندان استفاده نماید.

دندان عقل

دندان آسیاب سوم آخرین مجموعه دندان هایی هستند که رویش می کنند و می توانند باعث نگرانی های متعددی برای سلامت دهان شوند، شلوغی و نهفتگی تنها بخشی از عوارض رویش دندان عقل است که پزشکان برای جلوگیری از وقوع این آسیب ها توصیه می کنند دندان های عقل کشیده شوند.

استخراج به روش جراحی

اگر تاج دندان هنوز از خط لثه خارج نشده یا سطح بیرونی آن کاملا شکسته است، دندانپزشک ممکن است برای خارج نمودن آن از جراحی استفاده نماید. در این فرآیند، برش کوچکی در لثه ایجاد می شود تا دندان نهفته یا تکه دندان شکسته مشاهده شود. سپس با کمک ابزار های مختلف دندان را از فضای دهان خارج می کند و در صورت نیاز بافت لثه را با چند بخیه می بندد تا خون ریزی متوقف گردد.

استخراج ساده

کشیدن ساده اغلب زمانی استفاده می شود که دندان به طور کامل یا بخشی اعظمی از آن در دهان قابل مشاهده باشد. در طی این فرآیند، دندانپزشک قبل از اینکه از فورسپس برای خارج نمودن دندان استفاده کند، آن را با ابزاری به نام آسانسور لق میکند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

دلایل تیر کشیدن دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مدت زمان کشیدن دندان

برای کشیدن دندان بین 10 دقیقه تا 1 ساعت زمان مورد نیاز است. که تعیین مدت زمان مورد نیاز بستگی به روشی دارد که پزشک برای خارج کردن دندان انتخاب می نماید. دندانپزشک یا جراح دهان در اولین قرار ملاقات با توجه به شرایط دندان و وضعیت سلامت شما در مورد روش و بازه زمانی مورد انتظار صحبت خواهد کرد.

پزشک با توجه به پوسیدگی ، عفونت و شلوغی دندان تشخیص می دهد که چه زمانی برای کشیدن دندان نیاز دارد. ممکن است در برخی از موارد نیاز به برداشتن یک یا دو دندان داشته باشید، بنابراین برای حفظ سلامت دهان باید پزشک در وهله اولی شیوه برداشتن دندان های آسیب تشخیص دهد.

کشیدن دندان توسط دندانپزشک یک روش سرپایی نسبتا سریع با بی حسی موضعی، عمومی، داخل وریدی یا ترکیبی است. خارج کردن دندان های قابل مشاهده یک کشیدن ساده است. اما کشیدن دندان هایی شکسته، زیر سطحی یا نهفته به یک روش پیچیده تر و مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

فواید Buildup

مراقبت از لمینت دندان

مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال

۲ Thoughts to “بررسی دلایل کشیدن دندان”

  1. برای جلوگیری از بهم ریختگی دندان های دایم نیاز به دندان کشیدن داشتم و زیر نظر دکتر مکانیک انجام شد

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment