تاثیر ارتودنسی بر زیبایی چهره | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر ندا مکانیک

بررسی تاثیر ارتودنسی بر زیبایی چهره

در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان تاثیر ارتودنسی بر زیبایی چهره را مورد بررسی قرار می دهیم. ارتودنسی به دلیل نداشتن عوارض در میان بیمارانی که مشکلات فکی دارند بسیار پر طرف دار است. درمان ارتودنسی به طور معمول با دو هدف انجام می‌شود: اول ردیف کردن دندان‌ها در فک بالا و پایین و قرار گرفتن آنها روی هم و دوم نیز جا به جا کردن و حرکت دندان‌ها به تدریج بدون این که آسیبی به آنها وارد شود.

دندان‌های مرتب علاوه بر زیبایی جویدن غذا را نیز راحت‌تر می‌کنند. همچنین، تمیز کردن و رعایت بهداشت آنها آسان‌تر است. مورد دیگر این که دندا‌ن‌ها کمتر دچار پوسیدگی، خونریزی و عوارض دیگر می‌شوند.

سلامتی دندان‌ها و فک‌ها بر زیبایی اولویت دارد

درمان ارتودنسی جزء درمان‌های طولانی مدت است که به شدت اختلالات و مشکلات بستگی دارد. اما مسئله مهمی که به طور قطع ارتودنتیست باید به آن توجه داشته باشد، این است که سلامتی دندان‌ها و فک‌ها بر زیبایی اولویت دارد و هیچ دندانپزشک متعهدی سلامتی را فدای زیبایی نمی‌کند. یک ارتودنتیست باید آنقدر توانایی داشته باشد که بتواند درخواست‌ها و توقعات نا به جای بیمار را پاسخ گو باشد و او را توجیه کند.

زیبایی لب ها با ارتودنسی

لب‌ها از اجزای اصلی زیبایی به خصوص برای خانم‌ها محسوب می‌شوند. درمان ارتودنسی با جا به جایی فک‌ها و دندان‌ها می‌تواند شکل لب‌ها و حتی موقعیت‌ آنها را تغییر دهد که در پی آن تغییراتی نیز در چهره ایجاد می‌شود. با ارتودنسی می‌توان دندان‌هایی که مانع از بسته شدن و روی هم قرار گرفتن کامل لب‌ها می‌شود را رفع کرد.

موارد احتمال بازگشت ارتودنسی | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر ندا مکانیک

ایجاد تقارن در صورت

صورت‌های گرد با ارتودنسی می‌توانند کشیده شوند و یا صورت‌های خیلی کشیده از کشیدگی زیاد آنها کم شود. همچنین، ارتودنسی این قابلیت را دارد لب‌های بیرون زده را حالت دهد و آنها را برجسته تر کند. ایجاد تقارن در صورت یکی دیگر از کارهایی است که با ارتودنسی قابل انجام است. البته بعد از این که کار تمام شد، تأثیر آن بیشتر احساس خواهد شد.

در افرادی که فک پایین آنها جلو است، موجب می‌شود که چانه آنها از صورت بیرون بزند و صورت را گرد نشان دهد که این مشکل با ارتودنسی قابل درمان است. همچنین، بیرون زدگی نامتناسب دندان‌های جلویی موجب حرکت لب به طرف خارج و متأسفانه افتادگی گونه‌ها می‌شود که این مشکل نیز با درمان ارتودنسی رفع خواهد شد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

درمان اختلالات فکی

می‌توان گفت بسیاری از اختلالات فکی که موجب شده‌اند زیبایی چهره خدشه دار شود. با ارتودنسی اصلاح شدنی هستند. البته همان طور که گفتیم درمان ارتودنسی به میزان شدت اختلالات نیز وابسته است. البته مورد دیگری که درمان به آن وابسته است، ارتودنتیست معالج است که با تبحر و تجربه خود بتواند نظم را به دندان‌ها و زیبایی را به چهره هدیه دهد.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

عصب کشی دندان پیش از ارتودنسی

نکاتی در مورد عصب کشی دندان با لیزر

موارد احتمال بازگشت ارتودنسی

Leave a Comment