تاثیر جرمگیری بر مینای دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

تاثیر جرمگیری بر مینای دندان

نه بلیچینگ و نه جرم گیری باعث از بین رفتن مینای دندان نمی شوند.

جرم گیری و بروساژ با حذف جرم و رنگدانه ها به حفظ سلامت لثه کمک میکند و از التهاب و تحلیل لثه و استخوان جلوگیری می کند.

در سفید کردن دندان ها هم مواد بلیچینگ از مینای دندان به داخل دندان نفوذ می کنند و ملکولهای بزرگ رنگی را به انواع کوچکتر بی رنگ می شکنند و دندان روشن تر میشود. بنابراین نگرانی از لحاظ آسیب به مینا وجود ندارد.

چرا دندانهایم زود به زود جرم میگیرند؟

مهمترین علت تشکیل سریع جرم در دهان ما این است که مسواک مناسبی نداریم یا به روش درستی مسواک نمی زنیم!

در بعضی مناطق دهان دسترسی خوبی برای مسواک وجود ندارد. در این مناطق استفاده از مسواک کودکان با سر های کوچکتر توصیه می شود. علاوه بر این شما می توانید مسواک را به طور عمودی در دست بگیرید تا بخوبی همه نقاط دندان را پوشش دهد.

برای یک مسواک کامل حداقل ۵ دقیقه زمان لازم است.

بعضی افراد هم دارای بزاقی هستند که مواد معدنی زیادی دارد و تشکیل جرم را سرعت می بخشد. برای این دسته از افراد تناوب بیشتر مسواک زدن توصیه می شود.

تاثیر جرمگیری بر مینای دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

هر چند وقت یکبار برای جرم گیری برویم؟

نیاز به جرمگیری و بروساژ در افراد متفاوت است. در صورتی که مسواک و نخ دندان مرتب باشد و مصرف موادرنگی مثل چای و قهوه و… و سیگار کنترل شده باشد، معمولا فواصل بیشتری برای انجام جرمگیری مد نظر است. اما در افرادی که عادات بالا را دارند یا بزاق جرم سازی دارند با فاصله کمتر ۶-٩ ماه باید جرمگیری انجام شود. در معاینات دوره ای (چکاپ ) از دندانپزشک خود در مورد زمان بعدی جرمگیری لازم برای خود سوال کنید.

آیا استفاده از دهانشویه بعد از جرمگیری لازم است؟ چگونه استفاده میشود؟

الزاما همیشه نیاز به دهانشویه وجود ندارد اما گاهی در صورتی که لثه های شما التهاب داشته باشند ممکن است دندانپزشک برایتان دهانشویه تجویز کند. زمان استفاده دهانشویه بعد از مسواک و نخ دندان است و تا چند ساعت باید از خوردن و آشامیدن خودداری کرد. بهمین خاطر معمولا توصیه میشود که شب قبل از خواب مصرف شود.

بعضی از دهانشویه های رایج را باید فقط برای مدت مشخصی استفاده کرد و کاربرد بیشتر از این زمان دارای عوارضی مثل رنگ گرفتن دندانهاست. بنابراین حتما طبق دستور پزشک استفاده کنید.


مطالعه بیشتر:

تفاوت جرم‌ گیری با بلیچینگ دندان

نکات تغذیه ای بعد از جرم گیری دندان

Leave a Comment