ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده چیست؟

دندان هر شخصی در طول زندگی می تواند دچار آسیب ها و ترک خوردگی هایی شود.

این مشکلات می تواند جزئی یا سنگین باشد. زمانی که ترک خوردگی یا شکستگی جزئی باشد با یک ترمیم ساده می توان دوباره صاحب دندانی سالم شد. اما چنانچه آسیب زیاد و سنگین باشد بایستی در پی درمان آن بود. برای اغلب مواردی که دندان دیگر قابل ترمیم نیست و بایستی کشیده شود، راهی جز انجام ایمپلنت دندان شکسته باقی نخواهد ماند.

ایمپلنت دندان شکسته همانند دیگر روش های ترمیم دندان آسیب دیده یا ترک خورده، نیاز به متخصص کارکشته و حرفه ای دارد. بدون شک دندان آسیب دیده یا شکسته دارای درد زیادی است. در صورتی که ترمیم را به بعد موکول کرد چاره ای جز کشیدن دندان و استفاده ایمپلنت دندان باقی نخواهد ماند.

مشکلاتی از جمله ایجاد خراش در زبان، تغییر شکل ظاهری و آسیب رسیدن به دیگر دندان ها باعث می شود که هر چه زودتر برای درمان آن اقدام کرد. ایمپلنت دندان بیشتر در مواقعی رخ می دهد که شخص خیلی دیر برای ترمیم دندان شکسته اقدام کرده باشد.

البته در نظر داشته باشید که دندان شکسته زمانی قابل ترمیم است که آسیب جدی ندیده باشد. چنانچه آسیب به حدی باشد که فرد مجبور به کشیدن دندان شود، چاره ای جز انجام ایمپلنت دندان نمی ماند. برای ترمیم دندان شکسته روش هایی از جمله پولیش دندان، پیوند، قرار دادن کانال ریش و تاج و ایمپلنت دندان شکسته وجود دارد.

"</p

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت دندان شکسته چیست؟

همانگونه که در بالا ذکر شد روش های زیادی برای ترمیم دندان آسیب دیده یا ترک خورده وجود دارد. اما در شرایطی که دندان دیگر چاره ای جز کشیده شدن نداشته باشد، بایستی به فکر کاشت ایمپلنت بود. زمانی هم این تصمیم گرفته می شود که عمق ترک ایجاد شده در دندان چنان زیاد باشد که احتمال کشیدن دندان را دو چندان کند.

اکثر متخصص ایمپلنت دندان با دیدن ترک به زیر خط لثه، پیشنهاد کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت را می دهند. انتخاب جنس، نوع و برند ایمپلنت دندان بسته به نظر بیمار متفاوت است. اما هر چقدر در این راه از نظر و پیشنهادهای متخصص استفاده شود بدون شک ایمپلنتی ماندگار خواهید داشت.

پایه ایمپلنت دندان شکسته حکم ریشه دندان را دارد. این پایه که از جنس تیتانیوم و سازگار با بدن شخص ساخته شده است، با استخوان فک به خوبی جوش می خورد. مراحل کاشت ایمپلنت دندان به دو صورت تک مرحله ای و یا دو مرحله ای قابل انجام است. در شرایطی که بیمار نیاز فوری به دندان داشته باشد، عمل ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه را انجام می دهند.


مطالعه بیشتر:

روش های ترمیم دندان شکسته کودکان

نمونه ترمیم دندان شکسته

Leave a Comment