ترمیم دندان چیست؟
ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان های شکسته

گاهی دیده می شود  که  قسمتی  کوچک  از دندان شکسته و کنده می شود، در صورتی که اندازه این شکستگی کوچک باشد به راحتی دندانپزشک زیبایی  قسمت کنده شده را پر و سطح دندان را صاف  می کند . اما اگر  تکه ای که کنده می شود  بزرگ  باشد دیگر این روش کاربرد ندارد و  لازم است با روش های درمانی که در ادامه بیان می شوند ترمیم دندان  انجام شود .

اگر تنها  گوشه ای از دندان  کنده شده باشد ، می توان برای ترمیم از مواد  سفید رنگ ، که بنا بر شرایط افراد ممکن است این مواد متفاوت باشند استفاده شود .اگر این روش درمان را به کار ببرید بهتر از بعد از مدتی  قسمت پر کرده را تعویض کند تا از  صرف هزینه های  بیشتر جلوگیری کنید .

روکش دندان سرامیکی در  دندان هایی که  عمل جویدن  را بیشتر انجام می دهند بسیار کاربردی  تر می باشد  و  به طور حتم  ماندگاری این روش با سایر روش ها قابل مقایسه نیست.

روکش سرامیکی دندان برای مواردی که  قسمت بزرگی از سطح دندان شکسته شود، پیشنهاد می گردد. روکش  های سرامیکی از  استحکام بالایی برخوردار هستند . دکتر شیرین مددی   درصورتی که شکستگی دندان  در نزدیکی  لثه ها رخ داده  شود  ابتدا  پوسیدگی دندان را برطرف می کنند، سپس بهترین  روکش دندان را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می کنند .

موردی که باید در ترمیم دندان های  شکسته شده جلویی در  نظر گرفت، همرنگ شدن دندان  ها با سایر دندان های جلویی می باشد . پس بهتر است به  یک دندانپزشک زیبایی با تجربه در این زمینه  مراجعه کنید  که تا جای ممکن  ناهماهنگی در دندان های شما ایجاد نشود .

ترمیم دندان های پوسیده

ترمیم این دندان ها به میزان پوسیدگی رخ داده شده بستگی دارد . اگر  قبل از ایجاد هر گونه حفره در دندان ها متوجه پوسدگی دندان شدید می توانید   زیر نظر دندانپزشک و با استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید  از  پوسیدگی دندان جلوگیری کنید .

اما اگر پوسیدگی دندان پیشرفت کرده باشد می توان با کمک کامپوزیت دندان یا آمالگام  حفره ایجاد شده را پر کرد . دندانپزشک بعد از برطرف کردن کامل پوسیدگی دندان  از این مواد برای پر کردن دندان  ها  استفاده می کنند، در صورتی که نیاز  به روکش  دندان باشد  در مراحل بعدی  به کار می رود .

در آخر می توان  گفت  با توجه به وضعیت دندان های فرد باید روش ترمیم دندان انتخاب شود .

ترمیم دندان چیست؟

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال، ایمپلنت، زیبایی

بهترین دندانپزشک اصفهان

دارای CERTIFICATION (مدرک دانشگاهی) 

ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس

Dio از کره

zimmer از آمریکا

و ترمیمی و زیبایی

CERTIFICATION زیبایی از آکادمی آمریکا

برای ارتباط با خانم دکتر به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

Leave a Comment