ترمیم زیبایی کامپوزیت با رنگ و فرم کاملا طبیعی | بهترین ایمپلنت اصفهان

ترمیم زیبایی کامپوزیت با رنگ و فرم کاملا طبیعی

نمونه عمل برگرفته شده از صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک 

ترمیم زیبایی کامپوزیت با رنگ و فرم کاملا طبیعی | بهترین ایمپلنت اصفهان

ترمیم زیبایی کامپوزیت با رنگ و فرم کاملا طبیعی

جهان به اعتبار خنده تو زیباست.

دکتر ندا میکانیک، دندانپزشک اطفال، ایمپلنت زیبایی


مشکلات متداول روکش دندان

هنگامی که دندان خود را روکش می کنید، دندانپزشک تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا مطمئن شود دوام دندان روکش شده زیاد و طول عمر آن بلند باشد. اما معمولا طول عمر متوسط روکش 5 تا 15 سال می باشد. برخی از مشکلات متداول روکش دندان، مربوط درمان ریشه (عصب کشی) است. یکی از دلایل آن این است که دندانی که درمان ریشه (عصب کشی) شده است به همان دلیلی که ابتدا منجر به آسیب دیدن آن شده باز هم ممکن است آسیب ببیند. به همین خاطر دندانپزشک باید مرتبا وضعیت سلامت دندان ها را بررسی نماید.

همچنین ممکن است روکش در اثر فشار زیاد یا ضربه یا عاداتی مانند جویدن یخ، مداد یا باز کردن در بطری و یا دندان قروچه های شبانه ترک برداشته یا بشکند. گاهی اوقات نیز در صورتی که بخشی از چسب دندانپزشکی که برای چسباندن روکش استفاده شده است به دلیلی از بین برود روکش شل میشود. اگر چه جنس روکش دندان به گونه ای است که دچار پوسیدگی، خوردگی و فرسایش نمی شود اما دندان طبیعی زیر آن چنین مصونیتی ندارد و در صورتی که باکتری ها راه نفوذ به زیر روکش پیدا کنند، دندان دچار پوسیدگی می شود. از طرفی به علت وجود روکش ممکن است خیلی دیر متوجه این موضوع شوید. فعالیتهای ورزشی و بازیهای برخوردی نیز ممکن است باعث ضربه دیدن روکش و شکستن آن شوند.

مشکلات ترمیم روکش دندان

هنگامی که متوجه شدید روکش دندانتان دچار مشکل شده است باید هر چه سریعتر به دندانپزشک مراجعه کنید. اولین مسئله ای که باید مشخص شود این است که آیا روکش قابل ترمیم است یا باید تعویض شود. در صورتی که مشکل صرفا زیبایی باشد و ترک مویی یا لب پر شدگی کوچکی ایجاد شده باشد اغلب با باندینگ کامپوزیت دندان یا مواد پر کننده دیگری میتوان آن را ترمیم کرد. اگر آسیب گسترده تر باشد باید سلامت دهان، وضعیت دندان و هزینه نیز در نظر گرفته شود. ممکن است شرایط دندان به گونه ای باشد که کشیدن آن و کاشت ایمپلنت گزینه بهتری محسوب شود.

در هر صورت تمامی جوانب در نظر گرفته می شود و بر اساس شرایط و ترجیحات شخصی بیمار تصمیم گیری می شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

برای دیدن نمونه کارها و خواندن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید

 

Leave a Comment