جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

جراحی ایمپلنت دیجیتال شگفتی دندانپزشکی مدرن است. آنها دندانهای جایگزینی هستند که از طریق استخوان فک شما پشتیبانی می‌شوند. دقیقاً مانند دندانهای طبیعی، بنابراین به شما امکان می‌دهد از تمام غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. نیازی به مراقبت خاصی ندارید و در صورت مراقبت صحیح ممکن است یک عمر دوام داشته باشد. برای اینکه بدانید آیا جراحی ایمپلنت دیجیتال برای شما مناسب است یا خیر، توصیه می‌کنیم پست ما را بخوانید و با یک دندانپزشک مطلع در زمینه‌ی جراحی ایمپلنت دیجیتال تماس بگیرید.

آیا در حال حاضر از ظاهر لبخند خود راضی نیستید؟ از دست دادن دندان‌ها نه تنها می‌تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد. بلکه می‌تواند بر سلامت دهان و دندان شما نیز تأثیر بگذارد. به عنوان یک دندانپزشکی خانوادگی، بیمارانمان سوالات زیادی در مورد مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال از ما می‌پرسند.

جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

جراحی ایمپلنت دیجیتال (که به آن جراحی ایمپلنت با هدایت دیجیتال نیز گفته می‌شود) از یک شبیه‌سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می‌کند. با استفاده از این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی معتبر می‌تواند با حداقل برش جراحی را انجام دهد. از آنجا که عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برشِ ممکن تمرکز دارد. درد در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی به شدت کمتر خواهد بود.

در حین انجام عملیات دندانپزشکی، از یک راهنمای دقیق بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آسیبی به عصب یا دندان‌های اطراف وارد نمی‌شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می‌کند تا برش‌هایی دقیق و در عین حال کوچک را برای جایگذاری ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

اکنون با روش جدید کاشت دندان دیجیتال، پزشکان می‌توانند سریعتر و راحت‌تر از گذشته فرآیند شما را انجام دهند.

جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

| برای ورود به صفحه‌ اینستاگرام دکتر ندا مکانیک کلیک کنید |

جراحی با حداقل برش چیست؟

ایده‌ی جراحی با حداقل برش این است که اگر بیماران می‌خواهند درد و ناراحتی اندک و زمان بهبودی کوتاهی داشته باشند. باید حداقل میزان برش را تحمل کنند. برای ایمپلنت‌های دندانی، این بدان معنا است که برش‌های کوچکی ایجاد می‌کنید که نیازی به بخیه نخواهند داشت.

جراحی با حداقل برش نیز برای کاهش قابل‌توجه میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان بسیار مناسب است. از طرف دیگر، جراحی با برش عمومی به دندانپزشک نیاز دارد تا لثه را تا انتهای استخوان بریده و موقعیت اعصاب شما را بررسی کند و وضعیت استخوان را معاینه نماید.

آیا میزان درد آن کمتر از سایر جراحی‌های ایمپلنت دندان است؟

با جراحی سنتی ایمپلنت دندان، لثه باید در تمام طول محل جایگذاری ایمپلنت بریده شود. به همین دلیل است که اکنون بسیاری از بیماران به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده‌اند. جراحی به حداقل برش نیاز دارد زیرا از عکس سی تی اسکن سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می‌کند. از طرف دیگر، جراحی سنتی ایمپلنت دندان نیاز به ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه‌ها تا استخوان دارد.

حفره‌ای که برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد می‌کنیم، به قدری کوچک است که نیازی به بخیه زدن ندارد. این کار نه تنها دوره‌ی بهبودی شما را کاهش می‌دهد. بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کم می‌کند. معمولاً کل جراحی برای هر ۱ تا ۲ ایمپلنت دندان حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا جراحی با هدایت دیجیتال دقیق و قابل اطمینان است؟

گردش کار دیجیتال برای جراحی ایمپلنت به کمک رایانه شامل طیف وسیعی از مراحل منجر به تولید یک طرح مجازی ۳ بعدی با پروتز است که توسط راهنما و پروتکل جراحی به دهان بیمار انتقال می‌یابد. اعتقاد بر این است که جراحی ایمپلنت هدایت شده در مقایسه با جراحی ایمپلنت با دست آزاد دقیق و قابل اعتماد است. با این حال، ممکن است در نتیجه خطاهای انباشته شده در کل جریان کار دیجیتال، انحراف بین برنامه مجازی کاشت و موقعیت واقعی کاشت رخ دهد.


مطالعه بیشتر :

روشهای درمان پری ایمپلنت دندان

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت چیست؟

نکاتی برای مراقبت از ایمپلنت‌ دندان

Leave a Comment