جراحی وستیبولوپلاستی | بهترین دندانپزشک اصفهان

نحوه انجام جراحی وستیبولوپلاستی

در این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان قصد داریم مطالبی درباره جراحی وستیبولوپلاستی خدمت شما بیان کنیم. قبل از انجام عمل لازم است بیمار توسط متخصص به طور کامل معاینه شود. در نهایت اگر نیاز به جراحی وستیبولوپلاستی باشد، متخصص پس از عکسبرداری و معاینات حضوری موضوع را با شما در میان می گذارد.

بسته به شرایط، این جراحی را می توان به روش های مختلفی با استفاده از لیزر یا اسکالپل سنتی انجام داد. در بیشتر موارد، جراح این عمل را با بی حسی موضعی انجام می دهد، اما بسته به شرایط بیمار، ممکن است از بیهوشی نیز برای این روش استفاده شود.

روش جراحی بدین صورت است که ابتدا بافت لثه پس از تشخیص توسط جراح باز می شود و در صورت ضعیف بودن بافت لثه ممکن است پس از پیوند استخوان نیاز به پیوند لثه باشد. در نهایت تمام اقدامات لازم برای آماده سازی فک برای کاشت دندان مصنوعی انجام می شود.

نکته مهم این است که پایان جراحی شروع درمان است، یعنی بعد از جراحی فرد باید دوره نقاهت را در محل عمل طی کند.

پس از آن جراح مرحله دوم مرحله بعدی درمان که ایمپلنت یا دندان مصنوعی است را انجام می دهد.

استفاده از روش lipwitch

استفاده از این روش برای درمان وستیبول دندان استفاده از روش سوئیچ لب در جراحی وستیبولوپلاستی در شرایطی تجویز می شود که هدف قرار دادن دندان مصنوعی نیست، بلکه جراح در تلاش است بخشی از فک را برای کاشت ایمپلنت آماده کند.

در این روش که عمدتا با افزایش عمق دهان شناخته می شود، پروتز ایمپلنت برای بیمارانی که یک یا دو دندان از دست داده اند استفاده می شود. این روش برای بیمار بسیار مقرون به صرفه است.

استفاده از لیزر

یکی از روش های جراحی وستیبولوپلاستی، انجام این عمل با لیزر است. طول موج لیزر مورد استفاده در این عمل 810 نانومتر و با هدف تعمیق ضایعه است. انجام این روش باعث افزایش عمق کف دهان می شود تا فضای کافی برای قرار دادن دندان های مصنوعی فراهم شود. یکی از مزایای این روش عدم خونریزی و عدم نیاز به بخیه است.

جراحی وستیبولوپلاستی با لیزر در یک جلسه انجام می شود و نسبت به روش سنتی با مشکلات کمتری برای بیمار همراه است. دندانپزشکان اغلب این روش را برای کسانی که می خواهند از دندان مصنوعی متحرک استفاده کنند، ترجیح می دهند.

نکته مهمی که در مورد جراحی وستیبولوپلاستی با لیزر باید بدانید این است که در این روش لثه ها برای افزایش عمق عمل می شود تا مفاصلی که ایمپلنت ها در آن قرار می گیرند، سفت شوند.

مزایا و عوارض جراحی فک | بهترین ایمپلنت اصفهان

نکاتی که پس از جراحی باید به آنها توجه کرد

انجام این جراحی نیز مانند سایر جراحی ها نیازمند رعایت نکات مهمی است تا بیمار بتواند دوران نقاهت را با کمترین مشکل به پایان برساند. بنابراین لازم است فرد حداقل تا دو هفته پس از جراحی وستیبولوپلاستی موارد زیر را رعایت کند. جراح به صورت کتبی و شفاهی به فرد اطلاع می دهد که بعد از جراحی چه مواردی را دنبال کند تا درمان به خوبی پیش برود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

نکات ضروری که فرد باید بعد از جراحی وستیبولوپلاستی رعایت کند:

 • این جراحی مانند هر جراحی دیگری می تواند با کمی درد همراه باشد، بنابراین در صورت احساس درد می توانید از مسکن هایی که دندانپزشک به شما داده است استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت، جراح آنتی بیوتیک هایی را نیز برای شما تجویز می کند که باید در فواصل زمانی معین از آن استفاده کنید.
 • در 24 ساعت اول، برای جلوگیری از تورم صورت، یک کیسه یخ روی صورت در ناحیه عمل قرار دهید.
 • پرهیز از کار فیزیکی سخت به مدت دو هفته الزامی است.
 • در طول دوره درمان از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید، عدم اجتناب از این مورد می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
 • پرهیز از غذاهای تند که به محیط جراحی آسیب می رساند.
 • در این زمان از سوپ، غذاهای نرم و کم نمک استفاده کنید.
 • توصیه های لازم از جمله بهداشت دهان و دندان و همچنین مراقبت در محل کار را رعایت کنید.
 • توجه داشته باشید که خونریزی از محل جراحی تا 48 ساعت پس از جراحی طبیعی است و جای نگرانی نیست.
 • اگر در محل جراحی از بخیه استفاده شده است، پس از 10 تا 14 روز به پزشک مراجعه کنید تا بخیه ها برداشته شود.
 • حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد تا محل جراحی به طور کامل بهبود یابد، بنابراین در این مدت صبور باشید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال

بررسی دلایل کشیدن دندان

درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

۲ Thoughts to “جراحی وستیبولوپلاستی”

 1. مادرم برای کاشت ایمپلنت نیاز به جراحی وستیبوپلاستی داشت که با موفقیت انجام شد و برای مرحله کاشت دندان اماده شده که ان شاالله این مرحله هم به خوبی بگذره

  1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment