بهترین ایمپلنت اصفهان | پیشگیری و درمان درد لثه

راه های تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت دندان

راه های زیادی برای خلاص شدن از شر درد دندان بعد از ایمپلنت گذاری وجود دارد. برخی از این راه حل ها عبارتند از:

مراجعه به یک متخصص ایمپلنت باتجربه یا مطب دندانپزشکی معتبر

برخی از افراد به دلیل اینکه فلان دندانپزشک یا فلان کلینیک قیمت های بسیار پایینی دارند برای کاشت ایمپلنت خود دچار اشتباه می شوند. ایمپلنت های ارزان قیمت همیشه گزینه مناسبی برای شما نیستند. انتخاب نوع ایمپلنت و متخصص ایمپلنت مستقیما روی تجربه درد بعد از عمل ایمپلنت تاثیرگذار است. به زبان بسیار ساده و به قول معروف گفتنی “هرچی پول بدی همونقدر آش میخوری”. پس برای کمک به برای تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت از همان ابتدا به یک کلینیک خوب مراجعه کنید.

تمام دستورالعمل های متخصص ایمپلنت را مو به مو انجام دهید . 

بعد از عمل، دندانپزشک به شما توصیه هایی ارائه میدهد. برای مثال نحوه غذا خوردن، رژیم غذایی احتمالی، نگهداری از ایمپلنت، تمیز کرن دندان ها و راه های تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت را ارئه میدهد. به تمامی این توصیه ها گوش کنید و آن ها را انجام دهید.

داروی خود را مصرف کنید یا دوز آن را تغییر دهید

برای درمان درد ایمپلنت معمولا برای شما دارو تجویز میشود. اگر حس کردید که دارهای تجویزی نمیتوانند تمام درد شما را تسکین دهند حتما با جراح خود صحبت کنید تا داروهای دیگر یا همان داروها را با دوز بالاتر برایتان تجویز کند.

از کیسه یخ استفاده کنید

حتما بعد از عمل باید دست کم تا 2 روز از کمپرس یخ یا کیسه آی یخ روی گونه استفاده کنید. سرمای کمپرس یخ باعث کاهش تورم و درد دندان می‌شود.

آب نمک را فراموش نکنید

استفاده از آب نمک همیشه برای حفظ سلامت دهان و دندان ایده خوبی است. قرقره کردن آب نمک بعد از عمل می تواند تا حد زیادی باعث کاهش درد ایمپلنت دندان شود. زیرا نمک می تواند جلوی رشد عفونت را بگیرد.

مراقب خورد و خوراک خودتان باشید

تا زمان اتصال کامل ایمپلنت به بافت استخوانی و تثبیت موقعیت آن لطفا از مصرف مواد غذایی سفت و سخت خودداری کنید. به جای این غذاها سعی کنید که رو به خوردن مواد غذایی نرم و البته خنک بیاورید.

 بهترین ایمپلنت اصفهان  | رعایت بهداشت برای تسکین درد بعد از ایمپلنت گذاری

بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید

برای کاهش درد دندان بعد از ایمپلنت گذاری حتما هر روز حداقل 3 بار دندان های خود را با مسواک نرم بشویید اما از دو روز بعد عمل ایمپلنت دندان شروع به مسواک زدن کنید.

خوب استراحت کنید

عمل کاشت ایمپلنت نیز مشابه سایر اعمال دیگری که بر روی بدن انجام میشود نیازمند طی کردن دوره نقاهت است. تا مدتی بعد از عمل باید به خودتان و البته دهان و فک خود استراحت بیشتری بدهید. هرچه آرامش و استراحت شما بیشتر باشد بازیابی و بهبودی شما زودتر اتفاق خواهد افتاد.

ایمپلنت اصفهان 

Leave a Comment