درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال

گاهی اوقات پس از درمان دندان و با گذشت 1 تا 2 هفته درد دندان بدون عصب به طور کامل از بین می‌رود، اما بعد از چند سال مجددا درد دندان آغاز می‌شود. این درد پس از چند سال علت‌های مختلفی دارد که پس از تشخیص پزشک برای درمان مجدد اقدام می‌شود. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال را مورد بررسی قرار می دهیم.

بروز عفونت در دندان

گاهی اوقات به دلیل بروز عفونت درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال دوباره مشاهده می‌شود. اگر پس از عصب کشی دندان، بهداشت دهان و دندان رعایت نشود، کانال‌های ریشه مجددا دچار عفونت شده و به درمان نیاز دارند. از دیگر دلایل بروز عفونت، از بین رفتن ماده‌ای است که برای پر کردن دندان استفاده شده است. با از بین آن باکتری‌ها به درون دندان نفوذ می‌کنند.

بهتر است پس از انجام عصب کشی و پر کردن دندان، از روکش نیز بر روی دندان استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است دندان دوباره دچار عفونت و آسیب شود. وجود ترک در دندان نیز باعث نفوذ عفونت به درون دندان شده و درد دندان را به همراه خواهد داشت.

ایجاد کیست در دندان

وجود کیست در زیر ریشه دندان نیز از دیگر علت‌های درد دندان عصب کشی شده است. کیست‌ها معمولا به کمک دارو برطرف می‌شوند، اما در صورت برطرف نشدن آن باید از روش‌های جراحی استفاده شود. پس از برطرف شدن کیست ممکن است دندان آسیب دیده و دیگر قابل نگهداری نباشد. اما در صورت آسیب ندیدن با درمان عصب کشی مجددا استفاده می‌شود. علاوه بر موارد گفته شده علت‌های مختلفی مانند پوسیدگی بیش از حد دندان، ترک خوردن و نازک شدن دندان‌ها، ضربه شدید به صورت و … نیز از مهم‌ترین علت‌های درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال هستند.

علل درد دندان عصب کشی شده | بهترین دندانپزشک اصفهان

دلایل درد دندان عصب کشی شده هنگام جویدن

اگر به تازگی دندان خود را عصب کشی و پر کرده‌اید، ممکن است با دردهایی مخصوصا هنگام جویدن غذا همراه باشد. دندانی که به تازگی عصب کشی و پر شده به فشار وارد شده بسیار حساس می‌شود. برای برطرف کردن این درد و بهبود شرایط دندان می‌تواند از راه‌کارهای زیر استفاده کنید.

  • غذاهای مایع و نرم را جایگزین غذاهای سفت و سخت کنید.
  • تا زمانی که دندان و استخوان به طور کامل بهبود یابند، با آن‌ها غذا نخورید.
  • از داروهای ضد درد و التهاب استفاده کنید.
  • در صورت درد شدید و تسکین نیافتن حتما به دندان پزشک مراجعه کنید.
  • مصرف سیر به دلیل داشتن خاصیت آنتی بیوتیک می‌تواند در بهبود درد کمک کند.
  • دهان خود را با آب نمک شستشو دهید.
  • از آب اکسیژنه برای کاهش میزان درد استفاده کنید.
  • از کمپرس سرد استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

عصب کشی از روش‌های درمانی برای از بین بردن پالپ عفونی دندان توسط دندان پزشک است. این روش توسط دندان پزشک انجام شده و پس از آن دندان با مواد موردنیاز پر می‌شود. استفاده از روکش نیز برای بهبود شرایط دندان توصیه می‌شود. درد دندان عصب کشی شده، 1 تا 2 هفته پس از درمان عادی است اما اگر با گذشت این زمان بهبود نیافته باید حتما به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر آن ممکن است با گذشت چند سال دوباره دندان درد به سراغ شما بیاید که این مورد نیز دلایل مختلفی دارد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی انواع دهانشویه

روش های رفع بوی بد دهان کودک

پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان کودکان

Leave a Comment