درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت | بهترین ایمپلنت اصفهان

روش های درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان قصد داریم برخی از روش های درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت را خدمت شما بیان کنیم. با اقدامات زیر می توانید بوی بد پس از پوشش های کامپوزیت را از بین ببرید:

 • نوشیدن آب زیاد و تحریک تولید بزاق یکی از راه حل هایی است که می تواند به خلاص شدن از شر بوی بد دهان کمک کند زیرا باکتری هایی را که در طول روز در دهان ایجاد می شوند از بین می برد.
 • جویدن سیب یا هویج بین وعده های غذایی می تواند به تحریک تولید بزاق کمک کند و نوشیدن آب فراوان می تواند به عنوان دهان شویه موثر باشد.
 • توجه داشته باشید که بسیاری از داروهای تجویزی و بدون نسخه می توانند باعث خشکی بیش از حد دهان شوند.
 • اگر دارو مصرف می کنید، باید بیشتر مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا از بوی بد دهان و سایر مشکلات ناشی از باکتری جلوگیری کنید.
 • جرم گیری دندان یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن بوی بد دهان است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یکی از مهم ترین دلایل بوی بد دهان بعد از کامپوزیت، فعالیت باکتری ها در پالپ و پلاک بین دندان ها است. درمان جرم گیری می تواند با از بین بردن آنها سلامت دهان را بهبود بخشد. نگران نباشید، جرم‌گیرها به روکش‌های شما آسیب نمی‌رسانند.
استفاده از کامپوزیت های جدید

اگر ونیر کامپوزیت به درستی نصب نشده باشد و دندانپزشک آن را به عنوان عامل بوی بد دهان تشخیص دهد، کامپوزیت ونیر قدیمی را با یک کامپوزیت جدید جایگزین می کند تا متناسب با دندان های شما باشد.

بهبود بهداشت دهان و دندان

اگر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان مقصر بوی بد دهان شماست، می توانید با یک راه حل ساده آن را برطرف کنید. حداقل دو بار در روز دندان های خود را به صورت منطقی و برای مدت زمان مناسب مسواک بزنید. سعی کنید بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان استفاده کنید.

درمان پوسیدگی دندان

اگر پوسیدگی علت مشکل باشد، باید درمان شود. در این حالت معمولاً لازم است ونیر کامپوزیت را برداشته و پوسیدگی دندان را اصلاح و سپس دوباره نصب کنید.

ویزیت منظم دندانپزشکی نیز بسیار مهم است. این موضوع می تواند به تشخیص به موقع مشکلات دندانی کمک کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

پیشگیری از ایجاد بوی بد دهان بعد از کاشت ایمپلنت | بهترین دندانپزشک اصفهان

جلوگیری از بوی بد دهان

برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید. دندان های خود را حداقل دو بار در روز با خمیر دندان و مسواک حاوی فلوراید مسواک بزنید. روزانه نخ دندان بکشید تا بقایای غذا و پلاک بین دندان ها و زیر خط لثه پاک شود.
 • مسواک زدن زبان و استفاده از دهانشویه را فراموش نکنید. از دندانپزشک خود در مورد یک دهانشویه ضد عفونی کننده سوال کنید که نه تنها بوی بد دهان را از بین می برد، بلکه باکتری های ایجاد کننده مشکل را نیز از بین می برد.
 • به طور منظم به مطب دندانپزشکی بروید.
 • سیگار نکشید.
 • اغلب آب بنوشید. آب به مرطوب نگه داشتن دهان و شستشوی باکتری ها کمک می کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مراقبت از لمینت دندان

مراقبت از ایمپلنت ساب پروستئال

بررسی دلایل کشیدن دندان

۲ Thoughts to “درمان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت”

 1. به توصیه دکتر مکانیک رعایت بهداشت دهان انجام دادم و مصرف منظم اب کمک کرد که همیشه از بوی دهانم جلوگیری بشه

  1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment