درمان دیپ بایت | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی درمان دیپ بایت

چرا دیپ‌بایت نیاز به درمان دارد؟

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، درمان دیپ بایت تنها محدود به زیبا کردن ظاهر صورت و لبخند نیست. عدم درمان به موقع این مشکل میتواند عوارضی برای شخص داشته باشد. موارد زیر دلایل قابل قبول و منطقی برای درمان این مشکل هستند:

  • سایش بیش از حد دنان ها روی هم می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود و لایه مینا از بین برود. این وضعیت می تواند منجر به عفونت لثه شود.
  • برخورد دندان های جلویی فک پایین در این مال اکلوژن باعث ایجاد آسیب به فک بالا و سقف دهان خواهد شد.
  • دیپ‌بایت به درد فک، سردرد و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی منجر خواهد شد.
  • جویدن و خوردن غذا ممکن است دشوار باشد و این وضعیت به سوء تغذیه و مشکلات گوارشی منجر خواهد شد.
  • ممکن است در باز کردن یا بستن کامل دهان خود مشکل داشته باشید.
  • این وضعیت همچنین می تواند بر گفتار شما تأثیر بگذارد.
  • دیپ بایت همچنین می‌تواند در بروز آپنه خواب نقش داشته باشد.

درمان دیپ بایت | بهترین دندانپزشک اصفهان

گزینه های درمان

در حالی که درمان دیپ‌بایت در هر سنی می‌تواند صورت بگیرد، اما روند درمان در دوره کودکی بسیار راحت تر خواهد بود. زیرا انعطاف دندان ها و استخوان در سنین کودکی، به ارتودنتیست اجازه خواهد داد که بهتر تغییرات مد نظر خود را در دهان کودک اعمال کند.

درمان به موقع و اولیه، خطر وارد شدن آسیب به دندان‌ها و مینای دندان را کاهش می دهد. هرچقدر در درمان این مشکل دست دست کنید مشکلات شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

هدف اولیه درمان، تراز کردن دندان ها و فک ها با هم است. در بیشتر موارد برای رفع مشکل به بیش از یک شیوه درمانی نیاز است.

در اغلب موارد اولین گزینه های درمانی استفاده از بازکننده های کام و توربو براکت خواهد بود. این ابزارها به دندان های عقبی اجازه می‌ دهند که رشد کنند تا به بهبود دیپ‌ بایت کمک کنند.

درمان های ارتودنسی دیگری مانند بریس ها به تغییر موقعیت دندان های جلویی در فک به کمک زیادی می کنند. در حالی که برای درمان موارد خفیف مال اکلوژن می توان از تراز با اینویزیلاین استفاده کرد، در موارد شدیدتر نیاز به بریس های سنتی است. زیرا برای اصلاح حالات شدیدتر نیاز به وارد کردن نیروی بیشتری به دندان ها خواهد بود.

اگر فک پایین کوچک باشد یا به شکل مناسبی رشد کرده و موجب بروز دیپ بایت شده باشد. ممکن است از یک دستگاهی خاص برای تقویت رشد فک پایین استفاده شود. در بزرگسالانی که هنوز این مشکل را درمان نکرده اند، جراحی ارتوگناتیک برای مشکلات فک و یا برداشتن دندان ممکن است لازم باشد.

در اغلب موارد، دیپ‌بایت می تواند باعث آسیب به سطح دندان ها شود. این مشکل معمولا می تواند به کامپوزیت و لمینت پرسلین یا تاج نیاز داشته باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بیشتر بخوانیم:

نکات مهم برای رسیدن به زیبایی خنده

مشکلات رویش دندان های شیری و دائمی

روش های ضد عفونی ایمپلنت ها

Leave a Comment