درمان سیاه شدن دندان کودک | بهترین دندانپزشک اصفهان

درمان سیاه شدن دندان کودک

درمان سیاه شدن دندان در کودکان با توجه به نوع و شدن آن قابل درمان است. اگر میزان لکه‌ها کم و سطحی باشد به کمک داروها و مواد ضدعفونی کننده از بین می‌رود. در این شرایط می‌توانید بدون مراجعه به دندانپزشک و با تهیه مواد ضدعفونی کننده مناسب، لکه‌های ایجاد شده بر روی دندان را از بین ببرید. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان علل کشیدن دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر لکه‌های سیاه ایجاد شده بر روی دندان شدید باشند باید با مراجعه به متخصص دندانپزشکی کودکان آن‌ها از بین ببرید. در این شرایط ابتدا لایه‌ای از مینای دندان توسط دندانپزشک برداشته می‌شود. سپس برای جلوگیری از آسیب دیدگی دندان با روکش‌های مناسب، دندان را روکش می‌کنند. برای درمان سیاه شدن دندان کودک، اگر تغییر رنگ و پوسیدگی دندان به دلایل وجود بیماری‌های مانند دیسپلازی عاج دندان یا دنتینوژنز ایمپرفکتا اتفاق افتاده باشد با توجه به نوع بیماری به روش‌های درمانی مختلفی مانند عمل جراحی و افزایش استخوان، روکش دندان و یا دندان مصنوعی نیاز است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

اگر سیاه شدن دندان کودک به دلیل مصرف شیر اتفاق افتاده باشد نیز باید توسط دندان پزشک و به کمک داروهای مختلف مانند مسکن یا حتی در برخی از موارد بیهوشی، درمان می‌شود. سیاه شدن دندان بر اثر ضربه نیز در صورتی که دندان شیری باشد، نیازی به درمان ندارد تا زمانی که دندان شیری با دندان اصلی جایگزین شود. اما اگر آسیب به دندان‌های اصلی وارد شده باشد، باید توسط پزشک عصب کشی شود.

پیشگیری و درمان عوامل سیاه شدن دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

زمان مراجعه به دندانپزشک برای درمان سیاه شدگی دندان اطفال

بهتر است به محض آسیب دیدن دندان یا تغییر رنگ مخصوصا در مراحل ابتدایی به پزشک مراجعه کنید. علت ایجاد تغییر رنگ در دندان معمولا تنها توسط پزشک قابل تشخیص است. به همین دلیل بهتر است با مراجعه به پزشک ابتدا از علت ایجاد این مشکل آگاه شده تا برای درمان آن اقدام نمایید.

استفاده از محصولات سفید کننده جهت رفع سیاه شدن دندان بچه

محصولات ضدعفونی کننده و سفید کننده مختلفی در بازار وجود دارد که بدون نسخه دندانپزشک نیز به فروش می‌رسند. مواد سفید کننده حاوی پراکسید هستند که به مینای دندان آسیب می‌رسانند. به همین دلیل بهتر است هرگز بدون تجویز پزشک از آن‌ها مخصوصا برای کودک خود استفاده نکنید. توجه داشته باشید که به کار بردن روش های سفید کردن دندان بزرگسالان برای کودکان اصلا توصیه نمیشود.

نتیجه گیری

داشتن دندان‌های سفید و سالم برای هر فردی در سنین مختلف خوشایند است. شما به عنوان والدین یک کودک مخصوصا در سنین پایین باید مراقبت‌های زیادی را از دندان‌های کودک خود داشته باشید. به این صورت کمترین میزان آسیب و تغییر رنگ در دندان‌ها ایجاد می‌شود. در صورت بروز هرگونه تغییر رنگ و سیاه شدن دندان کودک به سرعت به پزشک مراجعه کرده تا ضمن پیدا کردن علت از شدت آن جلوگیری کنید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان کودکان

درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال

علل کشیدن دندان

Leave a Comment