درمان عفونت لثه | بهترین دندانپزشک اصفهان

درمان عفونت لثه

در درجه اول باید به یک دندانپزشک که متخصص بیماری های دهان و دندان می باشد مراجعه کنید. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دندانپزشکی روش های مختلفی برای درمان عفونت لثه به بیمارارن ارائه می شود. شما می توانید از روش های نوین درمان عفونت لثه برای پیشگیری، کنترل و درمان التهاب لثه ها استفاده نمایید. از جمله مهم ترین روش های درمان عفونت لثه می توان به مواردی همچون: استفاده از درمان های آنتی بیوتیکی، استفاده مداوم از مسواک و نخ دندان، استفاده از محلول های دهانشویه مخصوص درمان التهاب لثه و … استفاده کرد.

درمان عفونت لثه | بهترین دندانپزشک اصفهان

همچنین، شما می‌توانید از روش‌های خانگی نیز برای درمان موقت عفونت استفاده نمایید که مهم ترین آنها استفاده از محلول آب نمک و استفاده از زردچوبه می ‌باشد. با این حال، میزان بازده ای این روش ها کمتر از موارد ذکر شده می ‌باشد و این روش‌های درمانی در موارد شدید کمکی به درمان عفونت لثه شما نخواهند کرد.

در کل، از بین بردن عامل التهاب لثه اصلی ترین روش پیشگیری و درمان این بیماری می باشد و تا زمان پایدار بودن این عوامل التهاب و عفونت لثه هر چند وقت یکبار به سراغ لثه‌ شما خواهد آمد. بهتر است که برای درمان این بیماری همواره از نظر دندانپزشک خود مطلع شوید.

سوالات متداول

 عفونت موجب خونریزی لثه می شود؟

بله، عفونت موجب بروز خونریزی در لثه‌ ها خواهد شد و در موارد شدید‌تر حتی در هنگام غذا خوردن نیز خونریزی لثه‌ ها صورت خواهد گرفت.

 پوسیدگی دندان ها موجب بروز می شود؟

بله، پوسیدگی دندان ‌ها یکی از علت‌ های شایع التهاب لثه محسوب می‌ شود و همانگونه که عفونت لثه می ‌تواند موجب پوسیدگی دندان ‌ها شود، این عامل نیز می‌تواند علائم و شدت عفونت لثه را افزایش دهد.

استفاده از جوش شیرین می‌تواند برای درمان موثر باشد؟

تاکنون تحقیقاتی درر این زمینه صورت نگرفته است اما برخی مبتلایان عفونت لثه عنوان کرده‌اند که استفاده از سرکه به همراه جوش شیرین می‌تواند روند درمان این بیماری را تسریع نماید.

میزان شیوع در کودکان و بزرگسالان چگونه است؟

عفونت لثه در بزرگسالان شیوع بیشتری دارد و علت اصلی آن عدم رعایت بهداشت و مصرف سیگار و الکل درر بزرگسالان می‌باشد.

دهانشویه چگونه عمل می کند؟

دهانشویه علاوه بر رفع و جلوگیری از تشکیل پلاک های دندانی منجر به ضدعفونی شدن حفره دهان نیز می شود. بنابراین استفاده از دهانشویه در تکلمیل روند درمان عفونت نقش خوبی ایفا می کند.

 


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

ارتودنسی در دوران بارداری

معایب و مزایای مینی اسکرو

انواع بریج دندان یا پل دندانی

روش های پیشگیری و درمان عفونت دندان

عفونت لثه چیست و چه علائمی دارد؟

Leave a Comment