درمان علل دندان درد کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی درمان علل دندان درد کودکان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان درمان علل دندان درد کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم. درد دندان زمانی به وجود می آید که دندان دچار پوسیدگی شده باشد. در جریان پوسیدگی ،پوشش محافظ بیرونی دندان خراب می شود و به تدریج به مرکز دندان ،محلی که اعصاب دندان قرار گرفته اند نفوذ می کند. در این مرحله است که درد احساس می شود خصوصا اگر چیزهای سرد ،گرم یا شیرین با دندان تماس یابد .

تخریب یا فساد دندان و بیماری لثه به طور کلی بر اثر پلاک تولید می شوند. پلاک ،یک لایه نازک از بزاق و باقیمانده های غذاست که باکتری در آن رشد می کند. رشد باکتریها در حضور مواد قندی انجام می شود برای مثال مواد قندی موجود در میوه های خشک شده ،قند های خوراکی و حتی ذعسل را می توان نام برد و به همبن دلیل است که قند ها در مواد غذایی کودک مضر شمرده می شوند.

اگر دندان ها فلوراید دریافت کنند مثلا با مسواک زدن و استفاده از خمیر های حاوی فلوراید ،از پوسیدگی دندان جلوگیری می کنند. پس بهداشت دهان و دندان را باید مرتبا رعایت کرد. این نکته مهم است که اولین دندان های کودک به خاطر فساد و پوسیدگی نیفتند و یا دچار پیله دندان (آبسه دندان )نشوند زیرا ریشه دندان نیز دچار پوسیدگی می شود . اگر شکاف و یا فضای میان دندان های کودک به مدت طولانی باقی بماند و در این حال دندان های تازه بخواهند از لثه بیرون بیایند دندان های دائمی در یک ردیف واقع نمی شوند و ناهماهنگ رشد می کنند.

انواع تروما در دندان کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

اقدامات ابتدایی درصورت بروز درد دندان در کودکان

اگر کودک شما از درد فک ،گوش درد و درد های زق زق کننده شکایت دارد با یک قاشق فلزی آرام به دندان های وی بزنید تا دندان دردناک را پیدا کیند. به کودک خود آسپرین بچه با شربت استامینوفن بدهید تا زمانیکه به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید. دندانپزشک اطفال وسعت و میزان آسیب دیدگی را مشخص می کند. شاید دندان به یک تراش و پر کردن ساده نیاز داشته باشد اما اگر آبسه دندان وجود داشته باشد چرک را خارج می سازد و چنانچه امکان خوب کردن دندان نباشد آنرا می کشد. احتمالا بر حسب سن کودک شما از بیهوشی عمومی استفاده می شود .

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

روش های ترمیم دندان شکسته کودکان

انواع تروما در دندان کودکان

نکاتی در مورد سیلانت دندان کودک

One Thought to “درمان علل دندان درد کودکان”

  1. برای درمان درد دندان دخترم به دندانپزشک کودک مراجعه داشتیم و با برخورد خیلی خوبشون بدون دردسر درمان انجام شد و ترمیم شد

Leave a Comment