درمان ناهنجاری فک کودکان | هترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

درمان ناهنجاری فک کودکان

روش‌های درمان ناهنجاری فک کودکان

بسته به نوع ناهنجاری و نیازهای هر بیمار، درمان ناهنجاری فک کودکان متفاوت است و از روش‌های مختلفی برای درمان استفاده می‌شود.

  • استفاده از ارتودنسی ثابت (بریس‌ها)

استفاده از ارتودنسی ثابت (بریس‌ها) برای اصلاح موقعیت دندان‌ در کودکان رایج است. براکت‌ها به دندان‌ها چسبانده می‌شوند. و با استفاده از وایرهای ارتودنسی و ابزارهای دیگر، دندان‌ها به شکل صحیح و منظم قرار می‌گیرند. این روش بیشتر برای کودکانی که ناهنجاری‌های جدی و پیچیده دندانی دارند، استفاده می‌شود. استفاده از بریس برای دندان کودکان با توجه به تشخیص دندانپزشک انجام می‌شود.

  • استفاده از ارتودنسی متحرک

استفاده از ارتودنسی متحرک از جمله روش‌های مورد استفاده برای درمان ناهنجاری‌های فک و دندان کودکان است. از این روش برای برطرف کردن فاصله بین دندان‌ها، انحراف فک و سایر مشکلات مربوط را درمان کرد. معمولا از این روش در مراحل اولیه رشد دندان‌ها و فک کودکان تجویز می‌شود.

  • جراحی

در برخی موارد ناهنجاری‌های فک و دندان به حدی جدی و پیچیده هستند که درمان با استفاده از روش‌های جراحی انجام می‌شود. این نوع ناهنجاری‌ها ممکن است شامل انحراف شدید فک، عدم تطابق بین فک‌ بالا و پایین، فاصله بین دندان‌ها و سایر مشکلات جدی در دندان‌ها باشد.

درمان ناهنجاری فک کودکان | هترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

نتیجه‌گیری

ناهنجاری فک کودکان می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند. این ناهنجاری‌ها ممکن است شامل رشد غیرطبیعی فک بالا و پایین باشد که منجر به تغییر شکل فک و ناهنجاری فک می‌شود. در برخی موارد، ناهنجاری‌ها خفیف و قابل اصلاح هستند، اما در موارد دیگر ممکن است نیاز به جراحی باشد.


مطالعه بیشتر:

دلایل ناهنجاری فک کودکان (قسمت 1)

دلایل ناهنجاری فک کودکان (قسمت 2)

سن مناسب برای درمان بیرون‌زدگی فک

پیوند استخوان فک برای کاشت ایمپلنت دندان

نمونه بازسازی دندان‌های از دست رفته‌ی فک بالا و پایین

Leave a Comment