دلایل تعویض لمینت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی دلایل تعویض لمینت دندان

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود نیاز به تعویض لمینت دندان وجود داشته باشد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان به بررسی دلایل تعویض لمینت دندان خواهیم پرداخت.

 تغییر رنگ لمینت

با توجه به اینکه لمینت دندانی در برابر تغییر رنگ و لکه از مقاومت بالایی برخوردار است اما این امکان وجود دارد که در ناحیه باندینگ ها دچار تغییر رنگ شوند. این مسئله می تواند موجب تغییر رنگ و زردی غیر طبیعی در قسمت لبه های دندان شوند. نکته دیگری که در ارتباط با تعویض لمینت وجود دارد این است که در برخی مواقع امکان دارد که لمینت ها در اثر زمان دستخوش تغییر رنگ شوند.

در نتیجه این امکان وجود دارد که دندان های طبیعی شما نسبت به روکش ها با سرعت بیشتری دچار تغییر رنگ شوند. این مسئله باعث می شود که بین دندان های طبیعی و لمینت ها تفاوت رنگ به وجود بیاید.

 شکستن لمینت ها

با تمام تلاش هایی که شما برای نگهداری از دندان های خود می کنید امکان دارد که لمینت دندان شما ترک بردارد. لمینت دندان از دوام بالایی برخوردار است اما به استحکام و پایداری مینای دندان نیست. در صورتی که دائما غذاهای چسبنده، سخت را گاز بزنید امکان دارد که لمینت شما دچار شکستگی یا ترک شود.

افرادی که دندان قروچه می کنند به مرور زمان باعث سایش لمینت ها می شوند. فشار بیش از حدی که بر اثر ساییدگی به وجود می آید، باعث شکستگی لمینت می شود. افرادی که به صورت مداوم دندان قروچه می کنند می توانند برای محافظت از لمینت دندان از محافظ دهانی مخصوص که برای کاهش خزر و آسیب به دندان ها طراحی شده است استفاده کنند.

 نصب اولیه نامناسب لمینت

یکی از دلایل شایعی که باعث تعویض لمینت دندان ها می شود نصب اولیه نامناسب روکش ها است. در صورتی که از نصب روکش های دندان خود ناراضی هستید می توانید با مراجعه به دندانپزشک این شکل را مرتفع کنید. تولید لمینت های پرسلن در علم دندانپزشکی با هدف ایجاد ظاهر و احساس طبیعی انجام گرفته است.

 پوسیدگی دندان های طبیعی

همانطور که می دانید لمینت ها مستعد پوسیدگی نیستند اما این امر در مورد دندان های طبیعی صدق نمی کند. در برخی موارد این امکان وجود دارد که پوسیدگی دندان طبیعی باعث آسیب دیدگی لمینت ها شود که در این موقعیت لازم است لمینت دندان ها را تعویض کنید. در این موقعیت دندانپزشکان ابتدا دندان های پوسیده را ترمیم کرده سپس لمینت های جدیدی را به جای لمینت های قدیمی می گذارد. استفاده از مواد مناسب باعث می شود که لمینت ها مدت زمان طولانی تری را دوام بیاورند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 عفونت کانال ریشه ها

زمانی که باکتری ها به شکل طبیعی در دهان شما فعالیت کنند باعث عفونت در دندان ها می شوند. این عفونت پیشروی کرده و به پالپ دندان می رسد. این مشکل امکان دارد بر اثر پوسیدگی دندان ها و آسیب های مربوط به آن ایجاد شود. هنگامی که پالپ دندانی درگیر عفونت شود این امکان وجود دارد که باعث درد و ناراحتی زیادی شود. یکی از احتمالات دیگر امکان سرایت عفونت به بخش های دیگر دندان ها و دهان وجود دارد.

در صورتی که دندان های دارای لمینت دچار عفونت شوند برای درمان ریشه لازم است که لمینت پرسلن را بردارند پس از آن که عفونت کنترل و درمان شد یک روکش جدید بر روی دندان قرار دهند. در برخی موارد از تاج دندان برای درمان استفاده می شود.

 جدا شدن لمینت های پرسلن

در برخی موارد این مشکل پیش می آید که لمینت ها از جای خودشان جدا شوند یا از بین بروند که در این موقعیت حتما باید لمینت دندان خود را تعویض نمایید. در صورتی که لمینت شما جدا بشود می توانید آن را نگه دارید پس از مراجعه به دندانپزشک در صورتی که لمینت آسیب ندیده باشد امکان دارد آن را مجددا بر روی دندان شما نصب کند. با این حال در اکثر موارد نیاز به ساخت لمینت جدید وجود دارد.

لمینت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی انواع روکش دندان

لمینت فوری دندان و کاربرد های آن

انواع بازسازی دندان

Leave a Comment