دلایل سیاه شدن لثه ها | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی دلایل سیاه شدن لثه ها

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که دلایل سیاه شدن لثه ها کدام اند؟

رنگ طبیعی لثه

پاسخ به این سوال درست مانند پاسخ دادن به سوال ” رنگ طبیعی پوست چه رنگی است” می ماند. لثه ها با توجه به ژنتیک فرد، رنگ های متفاوتی دارند. گاهی لثه سالم یک فرد با لثه سالم فرد دیگر بسیار متفاوت از همدیگر هستند. برای بررسی سلامتی لثه ها بهترین راهکار مراجعه به دندانپزشک و معاینه شدن است. دندانپزشک با بررسی دقیق بافت لثه به دنبال هر زخم و پدیده غیر عادی بر روی لثه میگردد. مراجعه منظم به دندانپزشک حداقل هز ۶ ماه یکبار، یکی از ضروری ترین اقدامات برای داشتن لبخندی زیبا تر است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

دلایل کلی سیاه شدن لثه ها

دلایل مختلفی را میتوان برای سیاه شدن لثه ها ذکر کرد، از جمله:

دخانیات

دخانیات و نیکوتین می توانند باعث تیره شدن رنگ لثه ها شوند. احتمالا تیره شدن ناشی از سیگار کشیدن قابل درمان باشد. اما عواقب دیگر مصرف دخانیات مانند سرطان دهان بسیار سخت درمان میشوند.

کاهش ورم لثه و صورت | بهترین دندانپزشک اصفهان

ملانین

رنگ دانه های طبیعی یا ملانین از جمله دلایل تیره بودن لثه ها و دیگر اعضا بدن هستند.

دارو

برخی دارو ها میتوانند باعث تغییر رنگ لثه ها شوند. قبل از مراجعه به دندانپزشک باید بدانید که اهمیت صادق بودن با دندانپزشک بسیار قابل توجه است. دندانپزشک باید بداند چه دارو هایی مصرف میکنید و چه بیماری هایی دارید.

آمالگام

آمالگام از آلیاژ هایی است که برای پر کردن دندان ها از آن استفاده بسیار میشود. گاهی دندان هایی که با این آلیاژ پر میشوند ظاهر جالبی به خود نخواهند گرفت.

علاوه بر دلایل بالا، بسیاری از عوامل دیگر میتوانند در تغییر رنگ لثه ها موثر باشند. در صورتی که متوجه توده یا رنگ غیر عادی در دهان خود شده اید باید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. البته حفظ خونسردی بسیار ضروری است چرا که در اکثر موارد جای نگرانی نیست و در صورتی که بیماری در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود میتوان آن را به سادگی درمان کرد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نکاتی جهت استفاده از دندان مصنوعی

رابطه نخ دندان و خونریزی لثه

آموزش پاکسازی مسواک از جرم ها

Leave a Comment