دلایل شکستن روکش لمینت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی دلایل شکستن روکش لمینت دندان

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان قصد داریم به بررسی دلایل شکستن روکش لمینت دندان بپردازیم. با ما همراه باشید. نوع مشکلی که با آن روبرو شده اید و ناراحتی هایی که پس از آن تجربه کرده اید، می تواند دندانپزشک را برای تشخیص ریشه مشکل ایجاد شده، راهنمایی نماید.

جداسازی روکش

روکش لمینت دندان از چند لایه تشکیل شده است که شامل لمینت، دندان و متریالی است که برای چسباندن مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که لمینت دندان از سطح آن جدا می شود، ممکن است این جدا شدن در محل اتصال سیمان و لمینت دندان یا محل اتصال سیمان و دندان اتفاق بیفتد.

مواردی که معمولا اتفاق می افتند

  • به صورت کلی، معمولا این جدا شدن از محل اتصال سیمان و دندان ناشی می شود.
  • محتمل ترین علت در این زمینه به سطح دندانی مرتبط می شود که روکش بر روی آن چسبانده شده است.

توضیح: روکش لمینت دندان به واسطه متریالی چسبنده، بر روی سطح دندان چسبیده خواهد شد. در اغلب موارد، سست بودن این پیوند موجبات جدا شدن و افتادن لمینت را فراهم می آورد. اگر درصد زیادی از دندان برای چسبیدن مورد استفاده قرار گرفته باشد، احتمال سست شدن این پیوند وجود خواهد داشت.

دوام لمینت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

راهکار ها

همان طور که در مطالب بالا توضیح داده شد، دندانپزشک تلاش می کند تا روکش لمینت را مجددا تعمیر و ترمیم نموده و بر روی دندان نصب نماید. اما اگر سطح دندان موجب سست شدن پیوند با لمینت باشد، این ایراد همواره پایدار بوده و برطرف نخواهد شد. پس احتمال دارد که دندانپزشک تصمیم بگیرد که برای مدت بیشتری از باندینگ استفاده شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

شکستگی لمینت

با توجه به ماهیت نازک و ظریفی که لمینت دندان دارد، برای اکثر افراد غیر قابل باور است که این مواد به راحتی نمی شکنند. اما در صورت شکستن لمینت، ترمیم هایی که انجام می شود، استقامت آن ها را افزایش داده و احتمال آسیب را به حداقل می رساند.

ترک خوردن لمینت دندان

هنگامی که لمینت دندان دچار ترک می شود، این آسیب می تواند نشان دهنده فشار بیش از حد به ساختار دندان باشد. به عنوان مثال، هنگامی که لمینت به دندان متصل می شود، نیرو وارد شده به دندان، بر روی روکش متمرکز شده و موجبات ترک خوردن آن را فراهم می آورد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نکاتی برای مراقبت از لمینت

رعایت بهداشت دهان جهت تمیز بودن لثه ها

تحلیل لثه و فک

Leave a Comment