دلایل کشیدن دندان های آسیب دیده | بهترین دندانپزشک اصفهان

دلایل کشیدن دندان های آسیب دیده

گاهی اوقات کشیدن یک دندان در بزرگسالی، ضروری است. در این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی دلایل کشیدن دندان های آسیب دیده خواهیم پرداخت.

علل کشیدن دندان

اگرچه به نظر می رسد دندان های دائمی یک عمر برای افراد باقی بمانند ، دلایل زیادی برای نیاز به کشیدن دندان وجود دارد. یک دلیل بسیار رایج کشیدن دندان شامل یک دندان می شود که خیلی آسیب دیده است ، این آسیب ها می توانند از ضربه یا پوسیدگی باشند که باید ترمیم شوند.

دهانی که جایی برای دندان اضافی ندارد :

بعضی اوقات دندانپزشکان برای آماده سازی دهان برای ارتودنسی، دندان را می کشند. هدف ارتودنسی صاف کردن صحیح دندان ها است که اگر دندان های شما برای دهان شما خیلی بزرگ باشد ، این امر ممکن نخواهد بود. به همین ترتیب ، اگر دندان نتواند از لثه بیرون بیاید ( درآمدن دندان ) ، دلیل آن است که در دهان جایی برای دندان وجود ندارد ، ممکن است دندانپزشک شما توصیه کند که آن را بکشید.

مطلب پیشنهادی : روش های مختلف ایمپلنت دندان

عفونت :

اگر پوسیدگی یا آسیبی که به دندان وارد شده به ایجاد پالپ گسترش یابد ( مرکز دندان که حاوی اعصاب و رگ های خونی می باشد ) ، باکتری های موجود در دهان می توانند وارد پالپ یا همان مغز دندان شوند و منجر به عفونت خواهند شد. غالباً این امر با درمان با ریشه ( آر سی تی ) قابل اصلاح است ، اما اگر عفونت آنقدر شدید باشد که آنتی بیوتیک یا آر سی تی آن را درمان نکنند ، ممکن است برای جلوگیری از شیوع عفونت کشیدن دندان لازم باشد.

آشنایی با جراحی و کشیدن دندان عقل نهفته | بهترین دندانپزشک اصفهان

خطر عفونت :

اگر سیستم ایمنی بدن شما به خطر بیفتد (به عنوان مثال ، اگر شیمی درمانی می کنید یا پیوند عضو انجام می شود) ، حتی خطر عفونت کردن یک دندان خاص نیز ممکن است دلیل کافی برای کشیدن آن دندان باشد.

بیماری پریودنتال ( بیماری لثه ) :

اگر بیماری پریودنتال – عفونت بافت ها و استخوان هایی که دندان ها را احاطه کرده و از آن پشتیبانی می کنند. باعث شل شدن دندان ها شود ، ممکن است کشیدن دندان یا دندان ها لازم باشد.

اتفاقات و انتظارات پس از کشیدن دندان

دندانپزشکان و جراحان دهان ( دندانپزشکان آموزش دیده، برای انجام عمل جراحی ) عمل کشیدن دندان را انجام می دهند. قبل از کشیدن دندان ، دندانپزشکتان به شما بی حس کننده موضعی تزریق می کند تا ناحیه ای که دندان از آن خارج می شود را بی حس کند. در برخی موارد ، دندانپزشک شما ممکن است از بی حس کننده عمومی قوی استفاده کند. این امر باعث جلوگیری از انتشار درد در تمام بدن می شود و شما را در طی انجام فرآیند بیهوش می کند.

اگر دندان تحت فشار باشد ، دندانپزشک لثه و بافت استخوانی را که دندان را احاطه کرده است. جدا می کند و سپس با استفاده از پنس ، دندان را چنگ می زند و به آرامی آن را به عقب و جلو می چرخاند تا از ناحیه استخوان فک و رباط هایی که دندان را در جای خود قرار داده اند سُست شود. بعضی اوقات ، یک عمل کشیدن دندان سخت می تواند منجر به آن شود که آن دندان به صورت قطعه قطعه استخراج گردد.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

پس از کشیدن دندان ، معمولاً یک لخته خون در ساکت ( حفره ای که پس از کشیدن دندان ایجاد می شود ) بوجود می آید. دندانپزشک یک پد گاز استریل را به داخل سوکت قرار داده و از شما می خواهد تا آن را با دندانتان فشار دهید تا بتواند خونریزی را متوقف کند. بعضی اوقات دندانپزشک برای بستن لبه های لثه روی محل استخراج را چند بخیه می زند ( البته این برای حل مشکل در زمانی کوتاه است ).

گاهی اوقات ، لخته شدن خون در ساکت سُست می شود و استخوان موجود در ساکت را در معرض دید قرار می دهد. این یک بیماری دردناک به نام درای ساکت است. اگر این اتفاق بیفتد ، دندانپزشک شما احتمالاً برای چند روز پانسمان تسکین دهنده ای را روی ساکت قرار می دهد تا از ساکت به عنوان یک لخته جدید محافظت کند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

آشنایی با ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

تفاوت های کامپوزیت و بلیچینگ دندان

مقایسه انواع تاج دندان

Leave a Comment