دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی

یکی از نکات مهم در خصوص درمان دندان‌های آسیب دیده، انجام فرآیند دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی است.

اقدامات مراقبتی دندان در دوران کودکی، از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. زیرا با بررسی‌های مداوم سلامت دهان از دوران طفولیت امکان بروز‌ مشکلات جدی در آینده کاهش می‌یابد.

برخی والدین به سبب تاثیرات منفی دارو‌های بیهوشی بر روی سلامت کودک، به انجام اعمال دندانپزشکی بدون بیهوشی روی می‌آورند. در صورت همکاری و نداشتن اضطراب در کودک ، درمان بدون روش‌های بیهوشی انجام می‌شود. استفاده از بیهوشی در برخی موارد یک اقدام الزامی برای آغاز درمان دندانپزشکی کودک است. در این شرایط پزشک یک آرامبخش یا بیهوشی مناسب با شرایط کودک را برای او در نظر می‌گیرد. البته روش‌های دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی برای همه کودکان مناسب نیست و تنها بخشی از کودکان می‌توانند بدون استفاده از بیهوشی درمان دندان‌های خود را آغاز نمایند.

دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

انواع روش های بیهوشی در دندانپزشکی

یکی از روش‌های متداول در بیهوشی دندانپزشکی، استفاده از تزریق است. این روش معمولاً برای درمان‌های دشوار و طولانی مدت استفاده شده و به نوعی بیهوشی منطقه‌ای نیز نامیده می‌شود. این روش با تزریق مواد بی حسی در ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. یکی دیگر از روش‌های بیهوشی که اغلب برای درمان‌های ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از پماد بی حسی است. برای والدینی که مخالف بیهوشی کودکان خود هستند استفاده از اسپری یا ژل می‌تواند برای والدینی که دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی را در نظر دارند موثر باشد.

چرا کودکان نیاز به درمان دندانپزشکی با آرامبخشی یا بیهوشی دارند؟

ترس کودکان از دندانپزشکی و انجام فرآیند درمان دندانپزشکی کاملا طبیعی است. معمولاً بهتر است برای کاهش سطح اضطراب کودک و از بین بردن ترس او از آرامبخش یا دارو‌های بیهوشی استفاده شود. شدت داروی بیهوشی به نیاز درمانی دندان کودک بستگی دارد. به کمک روش‌های بیهوشی علاوه بر کاهش بروز درد در دندان کودکان می‌توان رضایت آنان را برای درمان‌های دندانپزشکی تا حد امکان جلب نمود.


مطالب پیشنهادی:

بیهوشی کودکان برای ترمیم دندان

کودک مناسب دندانپزشکی تحت بیهوشی

نکاتی برای دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی

Leave a Comment