دندان عقل

دندان عقل در سایزهای گوناگون می باشد با دیگر دندان ها متفاوت می باشد و در بیشتر اوقات این دندان برای فرد مشکل ساز بوده است . به همین خاطر دانستن برخی نکات در مورد دندان عقل برای فرد مفید می باشد . دندان عقل معمولا وقتی رشد می کند همراه با درد های مبهم است  که برای فرد آزار دهنده می باشد .

دندان از دیگر دندان ها در معرض آسیب بیشتری می باشد ، زیرا نمی توان مانند دیگر دندان ها آن را مسواک زد و زودتر از مابقی دندان ها پوسیده می شود .

پر کردن دندان های عقل سخت می باشد و کشیدن دندان از دیگر دندان ها کاری بسیار طاقت فرسا می باشد . اگر دندان عفونت کند در محیط های دیگر فک سرایت می کند و این موضوع می تواند برای بیمار مشکل ساز شود .

در زمان ارتودنسی احتمال دارد فرد نتواند به راحتی دندان های خود را به دلیل کمبود فضا حرکت دهد پزشک متخصص برای رفع این مشکل دندان عقل را می کشد که این کار هم فضا را آزاد می کند و باعث می شود دندان ها مرتب شوند چون وجود دندان عقل باعث نامرتبی دندان ها می شود .

در بعضی از افراد دندان عقل در زمان رشد کردن راه خود را به سمت دندان های مجاور کج می کند و به دندان های دیگر آسیب می زند و باید عمودی رشد کند اما به سمت جلو رشد می کند و به همین دلیل ریشه دندان دیگر را دچار آسیب می کند و در نهایت باعث می شود از بین رود .

دلیل اینکه حتما باید دندان عقل را کشید این است  که نسبت به مابقی دندان ها خیلی دیرتر رشد می کند و هنگامی که میخواهد رشد کند به دلیل کمبود فضا در قسمت فک باعث می شود که به صورت پنهان باشد  .
کشیدن دندان در سنین بالا با مشکلات زیر همراه است :

ریشه های دندان در سن بالا قطر آن بیشتر می شد و همین امر باعث درد بیشتری شود .

بعد از کشیدن دندان دوران بهبودی طولانی تر می شود .

ممکن است چون فرد دیرتر به کشیدن اقدام کرده است دندان های مجاور پوسیده شده باشند.

در نتیجه درباره زمان کشیدن دندان عقل حتما به پزشک مراجعه کنید چون باعث می شود که بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل تشخیص داده شود .

توصیه های بعد از کشیدن دندان عقل

  • بعد از کشیدن دندان عقل تف نکنید چون این کار باعث می شود فشار وارد شده و بیشتر دچار خونریزی شود .
  • به هیچ عنوان سیگار نکشید .
    یک گاز مرطوب را نیم ساعت در ناحیه جراحی شده قرار بدهید چون باعث می شود که خونریزی قطع شود و بعد از آن به مدت 3 تا 4 ساعت اصلا صحبت نکنید .
  • بعد از کشیدن دندان عقل تا یک یا دو روز فعالیت های سنگین انجام ندهید . چون باعث می شود مجددا خونریزی شود .
  • ورم بعد از جراحی دندان عقل امری طبیعی است و رفع می شود .
  • به هیچ عنوان غذای گرم استفاده نکنید .
  • 30 دقیقه بعد از جراحی یک بستنی میل کنید .

پیشنهاد خوب برای کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشک اصفهان برای خدمات دندانپزشکی خود هستند.

بهترین دندانپزشک اصفهان

 

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال، ایمپلنت، زیبایی

دارای CERTIFICATION (مدرک دانشگاهی)

ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس

Dio از کره

zimmer از آمریکا

و ترمیمی و زیبایی

CERTIFICATION زیبایی از آکادمی آمریکا

کلیه خدمات دندانپزشکی توسط خانم دکتر ندا مکانیک در شهر اصفهان با تجربه ودانش بالای خانم دکتر ارائه می شود، از خدمات برجسته خانم دکتر ندا مکانیک می توان به:

برای آشنایی بیشتر با هر کدام از خدمات دندانپزشکی که توسط خانم دکتر ندا مکانیک ارائه می شود می توانید بر روی آن ها کلیک کنید.

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.