رابطه نخ دندان و خونریزی لثه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی رابطه نخ دندان و خونریزی لثه

چنانچه به تازگی در حال استفاده از نخ دندان هستید و لثه هایتان خونریزی میکنند باید به شما بگوییم که این خونریزی طبیعی است. اما در مواقع متعددی افراد حتی پس از دوره طولانی استفاده از نخ دندان نیز با خونریزی لثه مواجه میشوند. در این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک زیبایی اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که رابطه نخ دندان و خونریزی لثه چیست ؟

بررسی دلایل خونریزی لثه در حین نخ دندان کشیدن

اگر خونریزی در حین نخ دندان کشیدن پس از ترمیم دندان به وجود آمده احتمالا ترمیم دندان به خوبی انجام نشده است. گاهی نیز به علت وارد شدن فشار زیاد به بافت لثه در حین ترمیم دندان، لثه به نوعی حساس میشود. اگر خونریزی پس از یک هفته همچنان ادامه دارد برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

تکنیک غلط : اگر در حین نخ دندان کشیدن به ناگهان نخ را بر روی لثه هایتان میکشید و از تکنیک غلطی برای نخ دندان کشیدن استفاده میکنید در کنار خونریزی لثه میتوانید باعث آسیب رسیدن به لثه هایتان نیز بشوید. لازم است تا با مشاهده فیلم های آموزشی، تکنیک مناسب نخ دندان کشیدن را یاد بگیرید.

بهترین دندانپزشک اصفهان | نخ دندان
گاهی مسواک زدن غلط نیز میتواند دلیل خونریزی حین نخ دندان کشیدن باشد. باقی ماندن ذرات غذا در میان دندان و یا وارد کردن فشار زیاد بر روی لثه ها و دندان از دلایل خونریزی لثه در حین نخ دندان کشیدن هستند. به طور کلی تارتار نیز میتواند باعث خونریزی لثه در حیین نخ دندان کشیدن شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آیا باید از نخ دندان کشیدن دست بکشیم ؟

خیر به نخ دندان کشیدن ادامه دهید و به طور کامل این کار را انجام دهید، حتی اگر خونریزی لثه به وضوح دیده میشود.

نخ دندان و خونریزی لثه از دوستان قدیمی هستند و نباید در حین استفاده از نخ دندان، از خونریزی لثه بترسید. مطمئن شوید از تکنیک و نخ دندان مناسب استفاده میکنید و از به کار گرفتن زور و فشار زیاد بپرهیزید. اجازه دهید نخ دندان به راه خودش ادامه دهد و به راحتی در میان دندان ها حرکت کند. اگر نخ دندان در بنی دندان هایتان گیر میکند باید از نخ دندان های نازک تر استفاده کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

فواید ایمپلنت دندان زایگما چیست؟

گذاشتن دندان مصنوعی در دهان شویه

نکاتی جهت استفاده از دندان مصنوعی

Leave a Comment