راه های سفید کردن دندان ارتودنسی شده | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی راه های سفید کردن دندان ارتودنسی شده

در مقاله امروز سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان که برای شما عزیزان منتشر شده است. به بررسی راه های سفید کردن دندان ارتودنسی شده خواهیم پرداخت. لزومی ندارد که حتما از این درمان ها برای سفید کردن دندان های خود بعد از ارتودنسی استفاده کنید. اما اگر دوست داشتید یا فرصتش پیش آمد میتوانید برای کمک بیشتر به برق انداختن دندان ها از این روش ها نیز استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید؛ اگر به طور مداوم دندان های خود را تمیز کنید و از انجام عادات نامناسبی که در بالا ذکر شد اجتناب کنید دیگر نیازی به انجام دادن چننی روش هایی نیست. داروها و درمان های خانگی زیادی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد که ما در ادامه تنها به چند تا از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

پوست موز:

برخی از افراد معتقدند به سبب خواص پوست موز، اگر پیش از مسواک زدن چند دقیقه با پوست موز دندان ها را تمیز کنید. میتوانید به حفظ سفید دندان و حتی سفیدتر شدن آن کمک کنید.

روغن نارگیل:

استفاده از روغن نارگیل از گذشته یکی از بهترین روش های خانگی سفید کردن دندان ها در هند بوده است. در واقع با مصرف یک قاشق چای خوری روغن نارگیل هر روز قبل از خواب شما به کشتن باکتری های بد و سلامتی دهان و دندان کمک خواهید کرد.

پیشنهاد برای مطالعه : بررسی عوارض ناشی از اپن بایت

استفاده از سایر مواد طبیعی با خاصیت سفید کنندگی یا بلیچینگ ندان در خانه:

علاوه بر این دو مورد بالا، مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات زیادی وجود دارند که بدون اینکه برای شما خطری ایجاد کننند باعث تمیز شدن و سفید شدن دندان های شما میشوند.

شاید از خودتان بپرسید که چرا در طول یک ماه بعد از درمان ارتودنسی ما میتوانیم از درمان ها و داروهای خانگی به منظور سفید کردن دندان ها استفاده کنیم اما مجاز به استفاده از روش های امروزی تر نیستیم؟ در پاسخ باید گفت که این مواد همانطور که از نامشان بر می آید طبیعی هستند و هیچ ضرری برای دندان ها ندارند. اما مواد شیمیایی و صناعی طی یک ماه اول میتوانند به دندان ها کمی آسیب بزنند.

میزان آسیب به دندانها با جرمگیری | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

سفید کردن دندان ها بعد از برداشتن ارتودنسی (ماه دوم)

بعد از گذشت یک ماه از برداشتن بریس های ارتودنسی، میتوانید برای سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان های خود روش ها و راه های دیگری را در پیش بگیرید. ما در این ادامه 3 روش برای بلیچینگ را به شما پیشنهاد میکنیم.

ادامه دادن روش های خانگی را برای سفید کردن دندان

در ماه اول بعد از برداشتن بریس ها، اگر درمان خانگی یا داروهای طبیعی که استفاده میکردید همچنان کارساز است. و نتیجه میدهد همچنان میتوانید در ماه دوم نیز آن ها را ادامه دهید. اول از همه ، این داروهای سفید کننده طبیعی واقعاً هزینه زیادی ندارند ، و خطرات ناشی از آن نیز واقعا کم یا اصلا خطری از آن ها متوجه شما نمیشود. اگر خودتان این کار را انجام می دهید، پیشنهاد می کنیم یک ماه تا دو ماه دیگر همچنان به کار خود ادامه دهید.

مراجعه به دندانپزشکتان

مراجعه به دندانپزشک از جمله بهترین راه ها برای سفید کردن دندان ها بعد از ارتودنسی است. در واقع اگر بودجه کافی برای اینکار دارید، حتی بهترین راه برای برق انداختن دندان هایتان مراجعه به دندانپزشک یا کلینیک تخصصی دندانپزشکی است.

اما اگر بودجه ندارید یا هنوز برای اینکار آماده نیستید سعی کنید دست کم یک مشاوره از یک دندانپزشک خوب دریافت کنید تا بتوانید بهتر لبخند خود را سفید کنید.

نکته دیگری که باید بدانید این است که، سعی کنید کار بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان های خود را تنها به کلینیک یا ارتودنتیستی واگذار کنید. که برای شما درمان ارتودنسی را انجام داده (متخصصی که بریس ها را برای شما نصب کرده و تحت درمان او بوده اید.) بدیهی است که چنین شخصی شناخت زیادی از شما و دندانهایتان دارد و بهترین گزینه برای برق انداختن آن ها است.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

استفاده از محصولات سفید کننده و بلیچینک دندان

محصولات بسیار زیادی وجود دارد که به منظور سفید کردن دندان ها طراحی و ساخته شده اند شما می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. با این حال ، اجازه دهید ما دو نوع محصول رایج که برای سفید کردن دندان ها بعد از ارتودنسی مورد استفاده قرار میگیرند را به شما معرفی کنیم:

دهانشویه سفید کننده

در میان انبوهی از دهانشویه هایی که در بازار موجود هستند آن هایی را انتخاب کنید که قابلیت سفید کنندگی دندان را نیز داشته باشد. میتواند به صورت روزانه یا چند روز در هفته از این دهانشویه ها استفاده کنید.

کیت سفید کننده دندان

از رایجترین روش های سفید کردن دندان بعد از ارتودنسی استفاده از کیت های سفید کننده است که در داروخانه ها به وفور یافت میشود. به نظر میرسد کیت سفید کننده ” 3D Crest” کاملاً برای این منظور مناسب است و دندانپزشکان زیادی صادقانه به این شرکت و محصولاتش اعتماد دارند.

 


مطالب پیشنهادی :

علائم انواع تغییر رنگ دندان‌ها

بررسی انواع مختلف مال اکلوژن

راهکارهای پیشگیری و درمان مال الکوژن دندان ها

 

Leave a Comment