راه های مراقبت از تاج دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین راه های مراقبت از تاج دندان

مطلبی که امروز در سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان برایتان گردآوری شده است. به بررسی راه های مراقبت از تاج دندان خواهد پرداخت. با مراقبت صحیح و منظم از تاج های دندانی می توانید ماندگاری و طول عمر آنها را تا سال های مدیدی تضمین نمایید:

دوری از عادات بد:

آیا شما هم عادت دارید ناخن هایتان را بجوید؟ یا مفلا سر مداد و اشیاء سخت؟ این عادات بد نه تنها می توانند تاج های دندانی را بشکنند بلکه دندان های طبیعی را نیز دچار شکستگی و آسیب می نمایند. علاوه بر این اشیاء سخت می توانند بین لثه های شما قرار گرفته و به آنها آسیب بزنند. پس اگر تا کنون موفق به ترک این عادات بد نشده اید سعی نمایید پس از دریافت تاج های دندانی این عادات را کنار بگذارید و سلامتی دندان های طبیعی و ماندگاری تاج های دندانی را تضمین نمایید.

راه های مراقبت از تاج دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

نخوردن غذاهای چسبنده و سفت:

درست است که دوام و استحکام تاج های دندانی بالا است اما با این وجود می توانند همانند دندان های طبیعی دچار آسیب شوند. جویدن یخ یا آب نبات های سفت می توانند تاج دندان شما را خرد کرده و یا بشکنند. غذاهای چسبنده و یا غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند نیز می توانند باعف شل شدگی یا ضعیف شدن تاج های دندانی شوند. از این رو بهتر است که حتی الامکان از خوردن این غذاها خودداری نمایید.

مسواک زدن و کشیدن نخ دندان:

تاج دندان ممکن است مصنوعی باشد اما دندان های پشتی آنها طبیعی بوده و قطعا به بهداشت روزانه نیاز دارند. حتی اگر تاج کل سطح دندان را پوشانده باشد شما باز هم باید دندان را با دقت مسواک بزندی تا پلاک و جرم روی آن را نپوشاند. استفاده از نخ دندان نیز بسیار حائز اهمیت بوده چرا که با نخ دندان می توانید ذرات مواد غذایی بین تاج و لثه را در دندان مجاور خود از بین ببرید. گاهی ممکن است که با خوردن غذاهای داغ یا سرد دچار حساسیت شوید که در این صورت بهتر است از خمیردندان های مخصوص دندان های حساس استفاده نمایید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در کلینیک24

دکتر مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان


مطالب پیشنهادی :

عوارض دهانشویه الکل دار

دلایل شایع در مشکل لق شدن ایمپلنت

مراحل و موارد کاربرد آنلی دندان چیست؟

Leave a Comment