راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی چیست؟

می توان با استفاده و کمک گیری از روش های نوین در زمینه ارتودنسی میزان نیاز به کشیدن دندان را برای درمان ارتودنسی کاهش داد.در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی میپردازیم. در زیر برخی از این روش ها را که در این زمینه کمک کننده هستند مرور می کنیم :

تراشیدن دندان ها

یکی از روش هایی که برای جلوگیری از کشیدن دندان ها استفاده می شود. تراشیدن دندان ها و همچنین باریک کردن قسمت تاج آنها با ابزار تخصصی می باشد. از این روش بیشتر در مواردی استفاده می شود که نامرتب بودن دندان ها ناشی از بزرگ بودن غیر طبیعی آنهاست و ربطی به اندازه فک ندارد. وقتی اندازه دندان اینطور بزرگ باشد مقداری از سطح محیطی تاج آن برداشته می شود و دیگر نیاز به کشیدن دندان وجود نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی : مقایسه هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ

سیستم دیمون

به عنوان یک روش درمان ارتودنتیک شناخته می شود. با کمک این روش می توان برای بیماران شرایطی را فراهم کرد که به میزان بالایی از صاف شدن دندان دست پیدا کنند. این روش صاف کردن دندان مقدار نیاز به کشیدن دندان را قبل از نصب بریس های ارتودنسی تا حد زیادی کاهش می دهد.

سیستم اینویزیلاین

از این سیستم به عنوان یک جایگزین مناسب بریس های قدیمی استفاده می گردد. در اجرای این سیستم سخت افزارهای متفاوتی استفاده می گردد که بیشتر به یک محافظ دهان شبیه هستند. تا بریس های ارتودنسی رایج که استفاده می گردد. امکان استفاده از این سیستم برای سنین مختلف وجود دارد و فقط در زمانی که دندان دچار مشکل حاد و تخریبی باشد نمی توان از آن استفاده کرد. از روش اینویزیلاین می توان در مواردی که نیاز به کشیدن دندان است استفاده کرد و این نیاز را برطرف نمود. چرا که با افزایش فضای فک، موجب می شود شرایط برای همه دندان ها مناسب باشد و فضای کافی در اختیار آنها جهت صاف شدن قرار بگیرد.

مراحل ارتودنسی دیمون چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

پالاتال اکسپندر

وسیع کننده کام یا همان پالاتال اکسپندر در مورد کودکان و نوجوانان استفاده می شود که شرایط استخوانی فک آنها به صورت کامل شکل نگرفته است و هنوز در مرحله رشد قرار دارند. در این روش سقف دهان طی فرآیندی افزایش می یابد. فضای اضافی ایجاد شده محیطی را در اختیار دندان ها قرار می دهد که بدون داشتن مانع به صورت صاف و یک دست رشد کنند و به اطراف منحرف نگردند.

انتخاب ارتودنتیست حرفه ای

اما آخرین و مهمترین موردی که می توان برای جلوگیری از کشیدن دندان برای ارتودنسی به آن اشاره کرد. انتخاب دندانپزشک مناسب و حرفه ای است که بتواند با بررسی شرایط تصمیم درست اتخاذ کند و نیاز به کشیدن دندان در فرد را به حداقل خود برساند. این متخصصان در استفاده از بریس ها باتجربه و توانمند هستند. و می توانند با ذهنیت قوی که دارند نظم مناسب و یک دستی را با ایجاد جهت گیری مناسب برای دندان ها فراهم نمایند، به گونه ای که تحت موارد بسیار نادر نیاز باشد دندانی کشیده شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

امکان کشیدن چه دندان هایی در ارتودنسی وجود ندارد؟

تا حد امکان دندان پزشک نباید هیچ کدام از دندان های جلویی که شامل سه دندان از هر سمت می باشد را بکشد. همچنین در مورد دندان های ۴ به بعد باید با معاینه دقیق یکی یکی دندان ها مورد بررسی قرار بگیرند. و در صورت سالم بودن هر دندان به دندان بعدی مراجعه شود و در نهایت دندانی برای کشیدن انتخاب گردد که نه ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار دهد و نه یک دندان سالم کشیده شود که در کنارش یک دندان خراب و پوسیده یا پر شده وجود داشته باشد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

روش های تقویت مینای دندان

سدیشن یا بیهوشی در دندانپزشکی

مقایسه ایمپلنت فوری با معمولی

Leave a Comment